![Києво-Печерська лавра перейде на Новоюліанський календар: коли чекати](https://thumbor.my.ua/bYryJVO4rbfNTWjioMY7Explv_k=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fcd8fe9d5dd9b47afccc1ab199e2e132f.jpg)
Києво-Печерська лавра перейде на Новоюліанський календар: коли чекати
Виконувач обов'язків намісника Лаври архімандрит Авраамій розповів, що Києво-Печерська лавра прийняла рішення перейти на Новоюліанський календар і розповів, коли це відбудеться.
Коли Лавра перейде на новий календар
Архімандрит Авраамій розповів, що Лавра почне використовувати новий календар із 15 листопада, коли починається різдвяний піст.
На численні прохання парафіян Києво-Печерської Лаври, з благословення Священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, з 15 листопада (початок різдвяного посту) Лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви,
– сказав архімандрит Авраамій.
Варто зазначити, що після переходу на новий календар віряни будуть відзначати деякі свята за новоюліанським стилем в інші дати. Зокрема:
- День святого Миколая – 6 грудня замість 19 грудня;
- Різдво – 25 грудня замість 7 січня;
- Собор Пресвятої Богородиці – 26 грудня замість 8 січня;
- День преподобної Меланії (Щедрий вечір, Маланки) – 31 грудня замість 13 січня;
- Хрещення Господнє – 6 січня замість 19 січня;
- Стрітення Господнє – 2 лютого замість 15 лютого.
Які свята не переносяться
ПЦУ та УГКЦ зберігатиме чинну Пасхалію – святкування Великодня і прив'язаних до нього подій. Дату Великодня обирають не за календарем, а за такими критеріями – це має бути перша неділя після повного місяця, після весняного рівнодення і не раніше за іудейську Пасху.
Також не зміняться і свята, прив’язані до Великодня. Вознесіння святкується на 40-й день після нього, а Трійця – на 50-й день після Великодня.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)