Міжнародна журналістська організація «Репортери без кордонів» (RSF) засудила арешт російськими загарбниками шістьох журналістів та адміністраторів телеграм-каналів «РІА-Мелітополь» і «Мелітополь — це Україна» і закликала негайно їх звільнити. Про це йдеться у пресрелізі організації.
«Російські війська вкотре прирівнюють журналістів до "шпигунів", щоб залякати тих, хто відмовляється співпрацювати з ними на окупованих територіях. Ми обурені цими новими арештами та принизливою практикою примусових публічних зізнань, що порушує статтю 14 про справедливий судовий розгляд Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, підписантом якого є Росія», — заявила очільниця відділу «Репортерів без кордонів» у Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє.
29 жовтня російські пропагандисти опублікували відео, в якому змусили адміністраторів мелітопольських телеграм-каналів «зізнатися» у тому, що вони нібито співпрацювали з українськими спецслужбами, зокрема передавали дані про пересування російської техніки. Незаконно затримані українці, перебуваючи під вартою, висловлюють жаль щодо цієї співпраці.
Про долю медійників не знав ніхто упродовж більш ніж двох місяців. Лише відео на російських пропагандистських ресурсах дозволило встановити місцезнаходження Георгія Левченка, Олександра Малишева, Максима Рупчева, Яни Суворової, Марка Каліуша вперше після їхнього арешту 20 серпня. Костянтин Зиновкін був заарештований у травні.
Наразі щодо незаконно захоплених українців окупанти порушили кримінальну справу за статтею «про публічні заклики до терактів». Їх хочуть притягнути до «відповідальності» за статтями КК РФ про держзраду і шпигунство. Згідно з російськими пропагандистськими сюжетами, затриманим може загрожувати від 12 до 20 років позбавлення волі.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.