Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Угода між Тайванем і Чехією, підписана де-факто послами в столицях обох країн, передбачає спільну роботу над відновленням водних та енергетичних систем.
Заступник міністра закордонних справ ТайванюРой Лі заявив, що допомога буде поширюватися і на інші сфери, щоб сприяти відновленню нормального життя, «коли Україна наблизиться до остаточної перемоги».
«Тільки єдність демократичних країн зможе покарати і утримати авторитарні країни від повторення помилкових рішень», - сказав Лі.
Зазначається, що Україна завоювала широку симпатію на Тайвані після повномасштабного вторгнення Росії. Багато тайванців вбачають паралелі між ситуацією в Україні та загрозою, яку, за словами уряду Тайбея, становить для нього Китай, який вважає острів своєю територією.
Тайвань пожертвував понад 100 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Україні і приєднався до санкцій проти Росії, очолюваних Заходом.
Тайвань не має офіційних дипломатичних зв'язків з жодною європейською країною, окрім Ватикану. Але країни Центральної та Східної Європи були дуже зацікавлені в підтримці Тайваню - особливо після нападу Росії на Україну - попри гнів Пекіна з приводу таких контактів і послаблення міжнародної дипломатичної ізоляції Тайваню.
Китай відмовився засудити Росію за вторгнення в Україну, яке вона розпочала в лютому 2022 року.
Як повідомляв Укрінформ, в Україну прибула гуманітарна допомога від народу Тайваню у вигляді 48 машин з медичним і військовим спорядженням.