![Критика влади під час війни — 70% вважають її доречною, рік тому було навпаки: опитування](https://thumbor.my.ua/JGPmcpYjpIrM6ET-wlAnfu9hrCg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F0d6b688e9ff0808442505c6ee4548e26.jpg)
Критика влади під час війни — 70% вважають її доречною, рік тому було навпаки: опитування
Близько 70% українців вважають доречною критику помилок влади під час війни, ситуація діаметрально змінилася за рік. Про це свідчать дані нового опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Соціологи заявляють, що у травні 2022 року більшість українців підтримували запобігання будь-яким внутрішнім суперечкам — тоді 68% опитаних вважали, що всі суперечки мають бути відкладені, а наполягали на допустимості критики влади — 26%.
У жовтні 2023 року ситуація стала діаметрально протилежною — опитування показало, що 70% українців вважають за важливе критикувати можливі помилкові рішення влади, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок — 25%.
У всіх регіонах України більшість населення вважають, що і зараз є сенс для того, щоб критикувати можливі помилкові та неправильні дії влади.
Опитування проводилося з 30 вересня до 13 жовтня методом телефонних інтерв'ю з випадковою генерацією номерів та подальшим статистичним обліком. Було опитано 2007 респондентів віком від 18 років та старших у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму.
У мирний час статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4% показників, близьких до 50%; 3,0% – для показників, близьких до 25%; 2,1% – для показників, близьких до 10%; 1,5% – для показників, близьких до 5%. В умовах війни до зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але соціологи стверджують, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють "досить надійно" аналізувати суспільні настрої.
- Обмеження прав українців після війни. Майже 90% громадян виступають проти опитування КМІС.
- Вибори можуть лише після війни. Так вважає переважна більшість українців: опитування.
- Половина українців із прифронтових територій довіряє Telegram-каналам – опитування КМІС.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)