Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
“Ми прагнемо досягти того, аби всі закупівлі за кошти іноземних донорів обов’язково відбувалися через систему Prozorro й не мали лімітів. Для міжнародних організацій перевага у тому, що Prozorro — чи не єдина платформа, яка працює як “конструктор”. Гнучкі підходи дозволяють кожному донору користуватися системою за своїми правилами. Потрібно лише задати необхідні параметри: чи потрібна попередня кваліфікація учасників, чи є потреба у проведенні аукціону та інші”, — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України - міністр економіки Юлія Свириденко.
Вона зауважила, що завдяки удосконаленню, на основі рекомендацій Світового банку, тепер у Prozorro можна приймати пропозиції учасників у різних валютах, поетапно їх розглядати й обирати переможця не лише за ціновим критерієм
"Загалом, перехід всіх публічних закупівель у цю систему став однією з найуспішніших реформ в історії України", - наголосила Свириденко.
У Мінекономіки зазначають, що міжнародні партнери України вже продемонстрували готовність використовувати Prozorro. Так Світовий банк підтвердив, що ця система повністю відповідає правилам організації. Крім цього, чотири фінансові організації — Банк розвитку Ради Європи (CEB), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Світовий банк домовились застосовувати спільний підхід до закупівель в Україні. У меморандумі, який вони підписали, передбачене використання Prozorro для малих тендерів, які не перевищують порогових значень у 130 тис. євро для товарів і послуг і 5 млн євро для робіт у проєктах, що фінансуються цими організаціями.
Як повідомлялося, на сьогодні близько 80% від усіх коштів на публічні закупівлі витрачаються саме через систему Prozorro.
Фото: Мінекономіки