Шмигаль презентував програму з популяризації англійської мови в Україні
Шмигаль презентував програму з популяризації англійської мови в Україні

Шмигаль презентував програму з популяризації англійської мови в Україні

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у середу, 1 листопада, презентував національну програму з популяризації англійської мови в Україні: її планують зробити доступною для кожного українця

Про це Шмигаль повідомив у telegram

За його словами, одним зі складників реалізації реформ та процесу вступу України в ЄС є інтеграція України у єдиний мовний простір, у якому англійська є мовою міжнародного спілкування. Тож уряд планує запустити "всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови". Як заявив Шмигаль, вона буде доступною для кожного українця, незалежно від фінансового стану чи від місця проживання, і враховуватиме індивідуальні особливості людини. Крім того, буде відкритий доступ до освітніх ресурсів. 

"Все розпочинається з держслужбовців. Наразі в Україні володіння англійською мовою є обов'язковим лише для держслужбовців категорії "А". Але вимога часу - щоб усі керівники послуговувалися англійською на рівні не нижче B2. Від цього напряму залежить якість управління та успіх усіх реформ", - наголосив прем'єр. 

Він підкреслив, що можливість обмінюватися досвідом за допомогою англійської мови - найкращий шлях до порозуміння і започаткування нових бізнес-проєктів. Шмигаль вказав, що українці створюють конкурентні продукти та сервіси і їхньому просуванню зможе допомогти знання мови міжнародного спілкування. 

"Вже зараз українці, які володіють англійською мовою, мають переваги на ринку праці. Це вища зарплата, більше кар’єрних можливостей, здатність швидше розвиватися і в разі потреби отримувати новий фах", - сказав Шмигаль.

Крім того, на його думку, англійська допоможе взаємодіяти з іноземними партнерами на новому рівні та спростить уніфікацію з ЄС стандартів, норм і правил.

  • 28 червня президент Володимир Зеленський внісдо Верховної ради законопроєкт, згідно з яким передбачається закріпити статус англійської як "мови міжнародного спілкування". У обґрунтуванні проєкту зазначається, що англійська є офіційною де-юре у 58 зі 196 країн світу, а де-факто й у низці інших країн і територій. Також вона є однією з шести мов Організації Об’єднаних Націй та офіційною мовою Європейського Союзу, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО.
Теги за темою
Україна Євросоюз Денис Шмигаль
Джерело матеріала
loader
loader