Guardian заявило про завдану репутаційну шкоду від опитування, згенерованого ШІ від Microsoft
Guardian заявило про завдану репутаційну шкоду від опитування, згенерованого ШІ від Microsoft

Guardian заявило про завдану репутаційну шкоду від опитування, згенерованого ШІ від Microsoft

Читачі гнівно відреагували на опитування, яке розмістили поруч із публікацією про загибель молодої жінки в Австралії, вважаючи, що його створили у редакції.

Газета The Guardian звинуватила Microsoft у завданні репутаційної шкоди через публікацію опитування, створеного штучним інтелектом, з припущеннями про причини смерті жінки поруч зі статтею видання у службі агрегації новин MSN.

Служба агрегації новин Microsoft опублікувала автоматизоване опитування поруч з історією про загибель 21-річної тренерки з водного поло Лілі Джеймс з Сіднею. Опитування містило запитання про причину смерті жінки та три варіанти: вбивство, нещасний випадок або самогубство.

Читачі гнівно відреагували на опитування, яке згодом було видалено. Непоодинокі коментатори вимагали звільнення репортера, хоча той не мав відношення до опитування.

Головна виконавча директорка Guardian Анна Бейтсон написала листа президенту Microsoft Бреду Сміту. Вона зазначила, що інцидент потенційно засмучує родину Джеймс та завдав «значної репутаційної шкоди» виданню та журналістам, які написали історію.

«Це явно невідповідне використання genAI (generative AI — ред.) компанією Microsoft у потенційно тривожній історії, що викликає суспільний інтерес, спочатку написаній і опублікованій журналістами Guardian», — написала вона.

Вона попросила уникати використання експериментальних технологій ШІ у матеріалах видання без узгодження. Бейтсон наголосила, що Microsoft має чітко попереджати про використання штучного інтелекту та пріоритизувати надійну журналістику на своїх платформах.

Нагадаємо, найбільший американський видавець Gannett призупинив використання інструмента штучного інтелекту для написання спортивних репортажів після того, як читачі виявили помилки в таких статтях на початку серпня.

На фото: офіс Microsoft

Фото: Pixabay

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Microsoft Австралія
Джерело матеріала
loader