Петицію до компаній Epic Games та Gearbox Software на початку жовтня створив Владислав Городничий. Відтоді їй вдалося набрати 2000 голосів, проте жодної реакції від розробників Fortnite наразі не було.
У зверненні йдеться про те, що українська спільнота гравців Fortnite «налічує сотні тисяч відданих гравців», серед яких також є переможці кіберспортивних турнірів з Fortnite.
«Але, на жаль, ми досі не можемо грати в улюблену гру рідною мовою. Додавання української мови значно покращило б ігровий досвід для українських гравців, адже гра має бути доступною для всіх», — вважає автор петиції.
За словами Городничого, додавання української в Fortnite дозволить українським гравцям «повністю зануритися в ігровий світ», виконувати квести, брати участь у рольових іграх та споживати контент, покращуючи свій ігровий досвід.
«Ми визнаємо, що процес локалізації може бути пов’язаний з певними труднощами, але переваги, які він приносить ігровій спільноті, значно переважають будь-які перешкоди. Враховуючи вашу загальновідому відданість точності та досконалості, включення української локалізації може бути плавно інтегровано в гру, покращуючи ігровий досвід для гравців не лише в Україні, а й за її межами», — йдеться у зверненні.
Автор петиції вважає, що українською локалізацією Fortnite могла б зайнятися спілка «Шлякбитраф», відома за перекладом Baldur’s Gates 3 та доповнення для Cyberpunk 2077 «Ілюзія Свободи».
У нещодавньому інтерв’ю dev.ua Сергій Гальонкін, який останні вісім років працював на топових посадах в Epic Games і нині покинув компанію, розповів, що коли розпочав в ній роботу, то «Epic Games мав лише рубль для розрахунку». Він посприяв, щоб в компанії швидко з’явилася і підтримка гривні.
«Підтримали українську валюту раніше, ніж інші компанії на ринку. Щоправда, є проблема з українською мовою. Epic Games підтримує гру, якщо вона має українську, але загалом не локалізує гру українською мовою», — сказав Сергій Гальонкін.