Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки через спалах гепатиту А на Вінниччині
Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки через спалах гепатиту А на Вінниччині

Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки через спалах гепатиту А на Вінниччині

Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки через спалах гепатиту А на Вінниччині

Раннє виявлення і госпіталізація хворих відіграють ключову роль.

Cпалах гепатиту А на Вінниччині для киян є підставою посилити особистий контроль за власною інфекційною безпекою. На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки, оскільки розповсюдженню хвороби сприяє міграція населення між областями.

Гінзбург пояснила, що важливе раннє виявлення і госпіталізація хворих із гострою формою - це найкращий спосіб запобігання та припинення розповсюдження вірусу. 

«Коли з’являється потемніння сечі та жовтяниця – можна бути впевненим майже на 100%, що людина вже встигла заразити когось із тих, із ким перебувала у безпосередньому контакті вдома чи на роботі», – пояснила Гінзбург, інформує пресслужба КМВА.

Як знизити ризик зараження гепатитом А

Перш за все, необхідно уважно слідкувати за гігієною рук  - ретельно мити їх перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування вбиральні, повернення з прогулянки, поїздок, перебування у громадському транспорті тощо.

По-друге, необхідно мити фрукти та овочі, які вживаються сирими. Не пити сиру воду, тобто або бутильовану, або кип'ячену.

По-третє, не пити з однієї склянки з іншою людиною, «куштувати» страви з її тарілки, використовувати одну ложку, виделку без попереднього миття тощо.

За словами директорки Департаменту, для ефективного запобігання захворюваності у столиці містяни мають бути обізнаними щодо цієї хвороби, шляхів її передачі та перших симптомів.

Симптоми захворювання

Симптоми зараження гепатитом А подібні до ГРВІ: загальна слабкість, катаральні прояви, головний біль, підвищення температури тіла до 37,5 – 39°С. Такі прояви зберігаються від 1 до 3 діб. Потім зникає апетит, можуть з’явитися дискомфортні відчуття в області печінки. Наступним етапом змінюється колір сечі на помітно темніший, а випорожнення навпаки – знебарвлюються. Також відмічається пожовтіння слизових оболонок та шкіри. 

Інкубаційний період хвороби триває від 7 днів до 1,5 місяця.

Гінзбург наголошує на тому, що при виникненні симптомів нездужання необхідно звернутися до лікаря, який зможе встановити точний діагноз.

«Не очікуйте на «жовте» відображення у дзеркалі, щоб звернутися за медичною допомогою. Згаяний час шкодить не лише вашому здоров’ю, а й підвищує ризик спалаху хвороби, наражає на небезпеку оточуючих: ваших дітей, родичів, колег та й зовсім незнайомих людей», – наголошує вона.

Нагадаємо, спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні заходи посилюють. Зокрема, мобільні бригади почали екстрену вакцинацію для тих, хто контактував з хворими на гепатит А на Вінниччині.

Випадки вірусного гепатиту А, окрім Вінниці, виявили у Могилів-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині. Пацієнти перебувають у інфекційних відділеннях медзакладів. 

Станом на 31 жовтня у лікарнях області залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали. Загалом лікарні області розгорнули майже 500 ліжок для пацієнтів з гепатитом А. Пацієнти, які перебувають у медичних закладах, отримують усю необхідну медичну допомогу. 

Джерело матеріала
loader
loader