Сім користувачів в Х зібрали 1,6 млрд переглядів повідомлень про війну в Ізраїлі
Сім користувачів в Х зібрали 1,6 млрд переглядів повідомлень про війну в Ізраїлі

Сім користувачів в Х зібрали 1,6 млрд переглядів повідомлень про війну в Ізраїлі

Шість міжнародних медіа зібрали за перші три дні конфлікту в Ізраїлі 112 млн переглядів новин у соцмережі Х.

Дослідники з університету Вашингтона виявили, що сім користувачів соцмережі Х були головним джерелом новин про війну Ізраїлю та Хамас у перші дні військового конфлікту, випереджаючи за охопленням ключові міжнародні медіа. Їхні дописи зібрали 1,6 мільярда переглядів. Частину з цих облікових записів раніше рекламував Ілон Маск. Про це повідомило Gizmodo, посилаючись на звіт дослідницького центру.

Для моніторингу застосували новий підхід, оскільки збір даних з соцмережі через API цього року став платним. Для аналізу дослідники зібрали масив публікацій за ключовими словами «Газа», «Ізраїль», «Хамас», опубліковваних 7-10 жовтня, і які зібрали щонайменше 500 лайків. Потім вони перевірили кожен обліковий запис, та виявили десять найвпливовіших акаунтів. З цього переліку відсортували офіційний акаунт власника соцмережі Ілона Маска, президента США Джо Байдена та іспаномовний акаунт @AlertaNews24, оскільки зосередилися на англомовних. У звіті відібрані облікові записи назвали «новою елітою соцмережі Х».

Сім користувачів в Х зібрали 1,6 млрд переглядів повідомлень про війну в Ізраїлі - Фото 1

Згідно зі звітом, усі сім згадуваних користувачів мають верифіковані акаунти. При цьому три із них мають репутацію таких, що публікували дезінформацію: @sentdefender, @spectatorindex і @WarMonitors.

Сім користувачів в Х зібрали 1,6 млрд переглядів повідомлень про війну в Ізраїлі - Фото 2

Однак дослідники вважають, що окрім дезінформації, ширшою проблемою є питання про те, що вважається «новинами» в сучасному ландшафті соціальних мереж.

«Є дійсно два різні бачення того, яким має бути середовище новин. Наш звіт показує, що одне з цих бачень стало домінуючим на X», — прокоментував науковий співробітник Вашингтонського університету та провідний автор звіту Майк Колфілд.

«Наше відчуття, яке, на мою думку, підтверджується кількістю людей, які стежать за традиційними джерелами новин, полягає в тому, що це не те бачення, яке мали багато користувачів X під час реєстрації», — додав він.

Облікові записи медіа BBC, CNN, New York Times і Reuters у соцмережі Х мають 298,1 мільйона підписників — майже в 100 разів більше, ніж сім акаунтів «нової еліти», у яких загалом 3,2 мільйона підписників. Проте згадані медіа отримали 112 мільйонів переглядів новин про конфлікт в Ізраїлі та ХАМАС за перші три дні конфлікту. Тим часом згадувані акаунти набрали 1,6 мільярда переглядів. Один із них — @Мisegrad24 — зібрав 370 мільйонів переглядів.

@Visegrad24 у 2020 році створив польський піарник Стефан Томпсон. Акаунт став відомим після твітів про російське військове вторгнення в Україну. Тепер Стефан Томпсон, як він зазначив Gizmodo, збирається запустити медіакомпанію з командою журналістів, щоб розвивати успіх @Visegrad24.

Лише @MarioNawfal і @WarMonitors з переліку «нова еліта Х» вказують джерела, звідки вони отримують новини. Решта ж користуються тим, що алгоритм X знижує статус публікацій, які містять посилання на інші веб-сайти.

Крім того з’ясувалося, що додатковим чинником успіху цих акаунтів стали дії самого Ілона Маска. Мільярдер рекомендував користувачам стежити за @sentdefender і @warmonitors для відстеження ситуації в Ізраїлі, незважаючи на те, що обидвох раніше звинувачували у поширенні дезінформації.

«Є всі ознаки того, що (Маск — ред.) намагається побудувати саме таку екосистему новин. — сказав Колфілд. — Я не думаю, що це якийсь секретний план. Я думаю, що якби ви запитали Маска про це, він, мабуть, відповів би, що новини мають бути саме такими — більш необробленими, більш нефільтрованими, з меншою кількістю посилань на довші статті».

Нагадаємо, дослідник теорій змов Майк Ротшильд, який відстежує вірусне поширення фейків у соцмережах, назвав атаку ХАМАСу на Ізраїль «першим справжнім випробуванням для твітеру версії Ілона Маска» і констатував, що воно «з тріском провалилося».

Фото: Center for an Informed Public at University of Washington

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Новини Ізраїль Соцмережі Twitter
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader