«Говорив не про зброю»: експертка розповіла, що вплинуло на таке емоційне звернення Байдена до нації
Про це вона розповіла у програмі «Пульс тижня» з Олексієм Буряченком.
На думку гості програми, на таке емоційне звернення Байдена до нації вплинуло і спілкування з Володимиром Зеленським. Зокрема, вона говорить і про формулу миру, і про пропозиції щодо створення нової архітектури глобальної безпеки, про що ми завжди говоримо. Як підкреслює експертка, ми у цьому плані провідники, які зіштовхнулися із масштабним злом, а воно сьогодні вже проявляється і на Близькому Сході, це і росія, і «Хамас».
«Тут момент такий, що у цій розмові згадали про те озброєння, яке уже американці передали. Ми можемо згадувати, як Байдена допитували на Генасамблеї всі, хто міг, дасть ATACMS чи не дасть. Як тоді відповів Байден? Він сказав: «Все, що було у запиті президента України, ми все видали». Але тоді не озвучили. І 17 жовтня, я думаю, ввійде потім, після нашої перемоги, коли вже історики будуть аналізувати, як день певного злому, перелому ходу цього року воєнної кампанії», - зазначає Світлана Кушнір.
За її словами, очевидно, у розмові із Байденом Зеленський завірив його і пояснив, що Україна вже показала всьому світу і передусім республіканській партії, яка його там кусає, як українці використовують передану зброю, зокрема і ATACMS. Тому, переконана експертка, республіканці зараз мають трошки прозріти. А загалом, зазначає вона, це звернення Байдена до нації можна вважати початком його передвиборної кампанії.
«Як на мене, Байден говорив не про зброю, він говорив про глобальний світопорядок, він говорив про спільну із Володимиром Зеленським підтримку демократії у всьому світі. Не даремно він згадував і про Україну не один раз, і про Ізраїль. Тому, так, це можна вважати початком певної політичної кампанії з боку Байдена, але мені здається, ця яскрава емоційна промова, яка і по суті була дуже крута, розрахована саме на тих, які не визначилися. Тобто Байден намагається боротися за антисистемний електорат, можливо, який на Маска задивляється, щоби підтягнути його у глобальний порядок денний», - міркує Олексій Буряченко.