За даними міжнародної організації «Комітет захисту журналістів» (CPJ), некомерційної організації, що відстоює права журналістів у всьому світі, кількість медійників, які загинули під час війни на Близькому Сході зросла до 21. Ще вісім отримали поранення, а троє зникли безвісти або були затримані.
Сімнадцять із загиблих були палестинцями, троє ізраїльтянами та один ліванцем, повідомляє CPJ. Організація продовжує відстежувати зростання кількості смертей представників медіа, пов’язаних із конфліктом, що розгортається.
CPJ також розслідує непідтверджені повідомлення про вбивства, зникнення безвісти, затримання, поранення або погрози журналістам, а також про пошкодження офісів ЗМІ та будинків журналістів, збираючи інформацію з власних джерел у регіоні та з повідомлень ЗМІ.
Раніше координатор програм CPJ на Близькому Сході і в Північній Африці Шериф Мансур зробив заяву про те, що журналісти є цивільними особами, які виконують важливу роботу під час конфлікту і не повинні ставати мішенню для ворогуючих сторін.
«Журналісти в усьому регіоні йдуть на великі жертви, щоб висвітлювати цей жахливий конфлікт. Тож усі сторони повинні вжити заходів для забезпечення їхньої безпеки», — наголосив Мансур.
За його словами, не всі загиблі журналісти, як і ті, що були поранені або зникли, працювали під час інцидентів, але підтверджено, що вони були на роботі.
CPJ опублікував список журналістів, які, як підтверджено, загинули під час війни, а також інформацію про них і подробиці їхньої загибелі, поранення або викрадення.
Загалом з початку війни загинуло понад 4 000 людей.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що в Ізраїлі зник фотожурналіст місцевого видання Yediot News Рой Ідан, який сфотографував вторгнення терористів угруповання ХАМАС у свій кібуц на півдні країни.
Крім того, ми писали про те, що внаслідок обстрілу 13 жовтня на лівансько-ізраїльському кордоні поблизу селища Альма аль-Шааб загинув відеооператор британського агентства Reuters Іссам Абдаллах. Двоє інших журналістів інформагентства отримали поранення.
На фото родичі журналіста Al Jazeera, який загинув на Близькому Сході, на його похоронах
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.