Чехія заявила, що за лічені місяці відмовиться від російської нафти: вона вже перестала купувати газ із РФ
Чехія заявила, що за лічені місяці відмовиться від російської нафти: вона вже перестала купувати газ із РФ

Чехія заявила, що за лічені місяці відмовиться від російської нафти: вона вже перестала купувати газ із РФ

За кілька місяців Чехія перестане купувати російську нафту та ядерне паливо. Таким чином, країна досягне "енергетичного суверенітету".

Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала, передає видання iROZHLAS. "Чеська Республіка має стати набагато сильнішою державою з погляду енергетики, включаючи контроль над ключовими сировинними ресурсами", – сказав Фіала.

За його словами, минулого року уряд зробив кроки, щоб позбутися залежності від Росії, і продовжуватиме це робити. Водночас, він працює над посиленням ролі держави в енергетичному секторі, який, за словами Фіали, виявляється стратегічно важливим сектором.

"Чеська держава взяла на себе відповідальність за значну частину того, що донедавна знаходилося в руках приватних інвесторів або інших держав. Ці кроки у сфері енергетичної безпеки були абсолютно необхідні, вони необхідні та пов'язані з тими загрозами та викликами, з якими ми стикаємося" , – сказав прем'єр-міністр.

Він нагадав, що Чехія закріпила за собою частку у терміналах зрідженого природного газу (ЗПГ), купила оператора трубопроводу Net4Gas та готується збільшити пропускну спроможність трансальпійського трубопроводу TAL. Країна також готується до будівництва нових ядерних реакторів як звичайних, так і малих модульних. "Усім цими кроками ми будуємо реальний енергетичний суверенітет. Це щось абсолютно важливе в наші дні", – сказав він.

За словами Фіали, для забезпечення національної безпеки необхідно також зміцнювати економіку. Він назвав важливим розвиток транспортної інфраструктури, але також вважає, що не менш важливою є підтримка освіти, науки та досліджень, їх зв'язок з промисловістю.

Як раніше писав OBOZ.UA, Болгарія запровадила податок у розмірі близько 20% від ціни на транзит російського газу її територією. Такий крок може спричинити суперечку з Москвою, а також значно збільшить ціну на блакитне паливо для Угорщини та Сербії.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader