Навала постільних клопів, після Франції, захлеснула Велику Британію. Клопів виявляють навіть у п’ятизіркових готелях і багатих будинках, не кажучи вже про хостели і вокзали.
На цій проблемі піднявся бізнес фірм, які навчають собак виявляти клопів у щілинах і найнедоступніших місцях.
Гері Джейкман, виконавчий директор такої фірми у Вест-Мідлендсі віддає перевагу спрингер-спанієлям. Собачки Майло та Кобі – дуже популярні, їх постійно викликають на роботу власники готелів і окремі особи, які повернулися з подорожі і мають підозри щодо свого багажу.
Щоб навчити нову собаку винюхувати клопів, може знадобитися від року до 18 місяців.
Методика навчання та сама, яка використовується при навчанні собак-шукачів наркотиків, вибухових речовин і схованок грошей.
У випадку з клопами собак тренують на феромонах, які виділяють комахи.
Клопи рідко віддаляються далі, ніж на метр від місця, де вони харчуються, тому їх часто знаходять у ліжках.
Вірніше, спочатку знаходять цятки крові на постільній білизні, або сліди від укусів на тілі, які можуть свербіти.
Самих комах навряд чи хто побачить. Хіба що хазяї вирішать розібрати ліжко і передивитися всі щілини і стики. І то гарантії, що виявлять комах – ніякої. А з невидимим супротивником важко воювати.
Навчені собаки можуть виявити комах за лічені хвилини
– Наші Майло та Кобі знаходили їх навіть у пультах дистанційного керування телевізорами та в розетках, — говорить Джейкман.
Хоча клопи фізично нешкідливі, їхнє сусідство може бути травматичним для психічного здоров’я. Лондонці перестали ходити в гості і не дуже хочуть приймати гостей у себе.
– Люди недосипають, тому що сплять з увімкненим світлом, у темноті їм здається, що клопи повзають по шкірі, – зазначає доктор Річард Нейлор.
Проте, часто це лише страх, хоч він і виснажує. У більшості випадків, коли викликають собак-пошуковців, ніяких клопів не знаходять.