Реалізація відбуватиметься у два етапи. Перший розпочнеться 2023 року й триватиме орієнтовно два роки.
Віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров , що Мінцифри розробило дорожню карту імплементації регулювання сфери штучного інтелекту (ШІ) в Україні.
Зазначається, що документ базується на bottom-up підході, який передбачає рух від меншого до більшого. Реалізація підходу відбуватиметься у два етапи. Перший розпочнеться 2023 року й триватиме орієнтовно два роки, протягом яких бізнесу буде надано інструменти для підготовки до майбутнього регулювання, а державі – час на розуміння ринку, ризиків та набуття фактичної спроможності впровадити закон (створення регулятора),
Протягом двох років заплановано підписання добровільних кодексів поведінки та формування культури саморегуляції, підготовку загальних рекомендацій, секторальних рекомендацій, участь у пілотному проєкті HUDERIA (Human Rights, Democracy, and the Rule of Law Impact Assessment), підготовку драфту Білої книги та її публікацію, використання та адаптацію AI Labeling і майбутніх суспільних і приватних ініціатив.
На другому етапі запланована імплементація європейського законодавства, що регулює сферу ШІ в Євросоюзі AI Act.
“Під час першого етапу надаємо бізнесу інструменти для підготовки до майбутнього регулювання ШІ. Від оцінки впливу технології на права людини – до підписання добровільних кодексів поведінки. Також опублікуємо рекомендації та Білу книгу для відповідей на запитання про те, що робити просто зараз і чого очікувати в майбутньому. Другий етап – ухвалення закону (його підготовка розпочнеться 2024 року), аналогічного європейському Al Act. Це змогу можливість створити ідентичні правові режими з ЄС у сфері ШІ, спростити співпрацю з європейськими партнерами, залучити інвестиції”, – зазначив Федоров.
Нагадаємо, український стартап отримав $70 млн на розвиток ШІ-технологій
Також повідомлялося, що в Україні почали використовувати штучний інтелект у медицині.