«Радіо Свобода»: «Ми не коментуємо кадрову політику». Мовник відповів на запитання «Детектора медіа» щодо розслідування Держдепу
«Радіо Свобода»: «Ми не коментуємо кадрову політику». Мовник відповів на запитання «Детектора медіа» щодо розслідування Держдепу

«Радіо Свобода»: «Ми не коментуємо кадрову політику». Мовник відповів на запитання «Детектора медіа» щодо розслідування Держдепу

За інформацією Politico, Кенан Алієв, колишній співробітник «Радіо Свободи», вважає, що його звільнили за критику возвеличення російської культури в часи російської агресії.

Кенан Алієв, колишній редактор художніх проєктів «Радіо Свободи», у липні цього року звернувся зі скаргою до Головного інспектора Державного департаменту США. Про це повідомляє видання Politico. Алієв вважає, що його звільнили з «Радіо Свободи» з порушеннями за те, що він висловив незгоду з керівництвом: виступив проти позбавленої контексту популяризації російської культури та ескапізму для росіян у часи російської агресії проти України.  

У листі Алієва до Держдепу стверджується, що культурна інформаційна політика «Радіо Свободи» щодо Росії суперечить місії видання  та зовнішньополітичним інтересам США. 

Навесні 2022 року Алієва буцімто мав очолити створення розважальних російськомовних програм «Радіо Свободи» і планував виготовляти контент про реалії російської агресії проти України. Проте керівництво «Радіо Свободи» начебто наполягало на демонстрації російських фільмів, музики, мистецтва загалом. Алієв вважав, що це навпаки захистить та відволіче росіян від війни: «Росія веде війну та вбиває українців. Наразі ми не маємо морального права захищати російську культуру. Це виглядатиме як спроба гуманізувати машину для вбивств». 

Серед конкретних речей, проти яких нібито виступав Алієв, була, наприклад, ідея концерту до Нового року «з гумором та надією від найвідоміших росіян для російськомовної аудиторії всього світу». 

Урешті, згідно з листом Алієва до Держдепу, за місяць після його звернення із засудженням культурної політики «Радіо Свободи» щодо Росії, редактора було звільнено.  

Це далеко не перший скандал в Американській агенції Глобальних медіа (регулює «Радіо Свобода» та «Голос Америки»), що стосується Росії. Лише у 2023 році там уже встигли призначити російську пропагандистку креативною директоркою, звільнити російського пропагандиста, після скандалу не призначити російського пропагандиста та запустити російськомовну розважальну платформу VotVot.

«Детектор медіа» звернувся з запитанням до комунікаційної директорки «Радіо Свободи» Вікторії Беннер (далі — переклад). 

  1. Чи правда, що пана Алієва було звільнено за місяць після того, як він висловив переконання, що створення креативного контенту, призначеного відволікти від реалій війни — це неправильне використання грошей американських платників податків, які були виділені «Радіо Свободі» для боротьби з російською пропагандою, що підживлює війну проти України?

  2. Чи правда, що пана Алієва було офіційно звільнено у зв’язку з реструктуризацією його відділу. І він був єдиним співробітником, чию посаду скоротили у зв’язку з цією реструктуризацією?   

  3. Як ви оцінюєте ефективність платформи VotVot та її відповідність місії «Радіо Свободи»? Скільки коштує платформа VotVot? Останні публікації на цій платформі включають стенд-ап про «життя жінок та магічні здібності» і фільм про відеогру. 

Пані Віктора Беннер відповіла (далі — переклад), що «Радіо Свобода» не коментує конкретні кадрові питання та триваючі розслідування. А всі кадрові рішення приймаються «Радіо Свободою» відповідно до закону. 

Далі пані Вікторія нагадала, що понад 70 років «Радіо Свобода» надає чесні новини російськомовній аудиторії. І що «Журналістика — це не пропозиція з нульовою сумою: хоча репортажі та аналітичні матеріали залишаються основою того, що ми робимо, «Радіо Свобода» також створює ефективні культурну програми, які повністю відповідають нашим цінностям та місії».   

Щодо платформи VotVot, то вона нібито є частиною більшої стратегії з залучення російськомовної аудиторії та боротьби з дизінформацію всіма доступними способами. VotVot, за словами пані Беннер, надає платформу не лише російськомовним, але й україномовним спікерам. Та стоїть на фундаменті 70-річної історії музичних та загалом мистецьких трансляцій «Радіо Свободи». Як розповідає пані Вікторія, один із найпопулярніших проєктів платформи — це «Пес Патрон та друзі». Також на VotVot скоро вийде документальна стрічка «Двадцять днів у Маріуполі».     

Комунікаційна директорка «Радіо Свободи» додає, що «Незважаючи на серйозну цензуру, VotVot наразі показує себе дуже успішно: його аудиторія стабільно росте, додаток має рекордні завантаження». 

Читайте наше інтерв’ю з президентом та CEO RFE/RL Джеймі Флаєм: Джеймі Флай, RFE/RL: Наші російські журналісти пожертвували всім, щоби працювати в нас.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія Скандал
Джерело матеріала
loader
loader