![Білий дім почав готувати зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна - WP](https://thumbor.my.ua/ycE4k4Z5VKaInJWKuuO3048vEmk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fe97eb4e24b6db6afe818b5934a60b35b.jpg)
Білий дім почав готувати зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна - WP
Видання Washington Post повідомило про те, що Білий дім почав планувати листопадову зустріч у Сан-Франциско між президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном, яка стане спробою стабілізувати відносини між двома країнами.
Переговори лідерів двох країн можуть пройти на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), форуму економік Тихоокеанського узбережжя у складі 21 країни, запланований на 11-17 листопада в Сан-Франциско.
За словами співрозмовників видання, Байден із нетерпінням чекає зустрічі з Сі, проте наразі ще нічого не підтверджено. Немає навіть рішення китайської сторони стосовно участі голови КНР у саміті АТЕС.
Очікується, що плани будуть уточнені під час візиту до США топдипломата Китаю Ван Ї, якого у Вашингтоні очікують найближчими тижнями.
Зустріч лідерів США і Китаю в Сан-Франциско стане першою після їх переговорів на полях саміту Групи 20 на Балі, Індонезія, у листопаді минулого року. Тоді Байден і Сі домовились відновити комунікацію між урядами двох країн, поставлену Пекіном на паузу після серпневого візиту спікерки Палати представників Ненсі Пелосі на Тайвань, та повернути американо-китайські відносини в нормальне русло.
Проте відновлення двостороннього діалогу на високому рівні затягнулось до літа через скандал із китайською повітряною кулею-шпигуном над територією США, яку збили за наказом Байдена.
Впродовж літа Пекін відвідали держсекретар Ентоні Блінкена, міністри фінансів Джанет Єллен і торгівлі Джина Раймондо та посланник президента США з клімату Джон Керрі.
У Вашингтоні й Пекіні погоджуються, що для подальшої нормалізації американо-китайських відносин потрібна зустріч лідерів двох країн, проте сторони мають дещо відмінне бачення її проведення.
Американські аналітики вважають, що переговорів між лідерами потребують обидві сторони, хоча й прогнозують, що ні США, ні Китай не підуть на поступки в найбільш суперечливих питаннях.
Джерело: Укрінформ
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)