NYT: Росіяни застосовують еластичну оборону, щоб гальмувати контрнаступ Сил оборони України
NYT: Росіяни застосовують еластичну оборону, щоб гальмувати контрнаступ Сил оборони України

NYT: Росіяни застосовують еластичну оборону, щоб гальмувати контрнаступ Сил оборони України

Серйозною перешкодою для контрнаступу українських військ з літа є тактика російських окупантів, відома як еластична оборона, пише The New York Times. Замість за будь-яку ціну утримувати окопи, кажуть експерти з безпеки, опитані газетою, загарбники відкочуються назад, запускають у свої окопи українців, а потім б'ють по них з усього доступного асортименту озброєння, готуючи свою контратаку.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Коротко, це виглядає так: загарбники відступають з переднього краю на другу лінію позицій, тим самим заохочуючи Сили оборони просуватися вперед і займати залишені позиції, – і потім завдають удару, коли противник вразливий або під час руху відкритою місцевістю, або після прибуття на нещодавно залишені російські окопи.

За словами співрозмовника-військовослужбовця LIGA.net, таку саму тактику росіяни застосовували й під Бахмутом, зокрема на ділянці Кліщіївка-Андріївка, де він воював.

Мета – не дати українцям фактично захопити позицію та використати її як плацдарм для подальшого наступу (як трапилося з Роботиним у Запорізькій області).

Бен Баррі, старший науковий співробітник з досліджень наземних війн у Міжнародному інституті стратегічних досліджень, пояснює: "Той, хто обороняється, відступає, завдаючи якомога важчих втрат тим, хто атакує, – щоб мати можливість підготувати свою вирішальну контратаку".

Інший співрозмовник LIGA.net із ЗСУ (на південному фронті) підтверджує ці слова: "Це не нова тактика, як тут пишуть, це як із липня так".

За словами Баррі, еластична оборона – не нова стратегія: Радянський Союз використав її у 1943 році у Курській битві.

"Історично вона використовувалася дуже успішно, але для досягнення успіху потрібне хороше керівництво та добре навчені сили, а також завдання вирішальних контрударів", – уточнив науковий співробітник.

Оцінити, чи ворог використовуватиме еластичну оборону того чи іншого дня на тій чи іншій ділянці, складно без прямого доступу до російського командування, вказує NYT.

  • З середини вересня 2023 року Сили оборони намагаються закріпитися на рубежах у Вербовому (село на південний схід від Роботиного) на південному фронті.
  • "Це кінець для України?" Що кажуть у Конгресі США та ЄС після скандального голосування проти шатдауну.
  • Скільки реально США витратили на допомогу Україні? Це менш як 0,3% ВВП країни.
  • Поки у Пентагону залишається ще $5,2 млрд на допомогу Україні, вистачить приблизно на пів року.

Теги за темою
війна оборона
Джерело матеріала
loader
loader