Довіряти можна на 100%: банкір порадив, як українцям найкраще зберігати заощадження
Довіряти можна на 100%: банкір порадив, як українцям найкраще зберігати заощадження

Довіряти можна на 100%: банкір порадив, як українцям найкраще зберігати заощадження

Такою думкою із 24 Каналом поділився голова Асоціації українських банків Андрій Дубас. Він пропонує два ефективних способи інвестувати свої гривневі заощадження.

Де зберігати гроші

Найпопулярнішою порадою для збереження коштів є розділення ваших заощаджень на 3 рівні частини в доларах, євро та гривні відповідно.

"У 2022 році Україна пережила велику інфляцію через повномасштабне вторгнення Росії. Однак вже цьогоріч гривня показує кращий результат, і до кінця року інфляція не перевищить 10,6 відсотків", – зазначив банкір.

Андрій Дубас про найкращі способи зберігати гривневі заощадження: дивіться відео

Відповідно, для того, щоб ефективно зберігати гривневі заощадження, потрібно знайти спосіб інвестицій, прибуток з якого б перевищував інфляцію національної валюти.

З огляду на це, привабливим вкладенням коштів може бути купівля ОВДП, які приносять 16 – 19% прибутку, та гривневі депозити, прибуток у яких коливається в межах 14 – 15%.

Ці інструменти є дуже доступними для пересічних громадян, адже у багатьох банків є додатки для смартфонів, а військові облігації можна купити навіть у Дії, підтримавши при цьому державу.

Важливо також, що і при розміщення депозиту в будь-якому з 63 платоспроможних банків України, і при купівлі військової облігації держава повністю гарантує виплату ваших коштів. Тому довіряти українським депозитам і ОВДП можна на 100%,
– переконаний Дубас.

Що відомо про українські облігації у 2023 році

  • Первинними дилерами ОВДП є українські банки, які викуповують облігації з надлишкових коштів задля отримання прибутку в майбутньому. Також до купівлі облігацій часто вдаються юридичні особи та навіть місцеві бюджети українських громад.
  • Як повідомляє Національний банк України, за 9 місяців 2023 року вдалося залучити майже 400 млрд гривень. Це перевищує зокрема і кількість фінансової допомоги, яку надали Україні Сполучені Штати (близько 360 млрд гривень).
  • З цих 400 млрд надходжень 55 млрд гривень облігацій викупили у держави українські громадяни та бізнес. Водночас близько 290 млрд гривень держава мусила виплатити за погашення попередніх облігацій.
Теги за темою
Новини України Гривня
Джерело матеріала
loader
loader