Фільм «Свідки: На північ від Києва» з історіями українців, які пережили окупацію Київщини, з’явився у відкритому доступі
Фільм «Свідки: На північ від Києва» з історіями українців, які пережили окупацію Київщини, з’явився у відкритому доступі

Фільм «Свідки: На північ від Києва» з історіями українців, які пережили окупацію Київщини, з’явився у відкритому доступі

Прем’єра стрічки відбулася на XX Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

На ютуб-каналі Ukraїner з’явився фільм «Свідки: На північ від Києва», створений виданням разом із командою проєкту «Архів війни». Про це «Детектору медіа» повідомили у пресслужбі фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, на якому відбулась прем’єра стрічки.

Документальний фільм «Свідки: На північ від Києва» складається з інтерв’ю, які команда «Архіву війни» почала збирати з початку 2022 року. Стрічка об’єднала історії п’ятьох мешканців та мешканок Київської області, які пережили російську окупацію, але ні на мить не припиняли спротив. Їхні великі й маленькі особисті подвиги — передача гуманітарки, порятунок військових з оточення, надання медичної допомоги, приготування їжі для бійців та бійчинь чи просто для котів села Мощун — надихають і дають сили багатьом іншим продовжувати боротьбу.

«”Архів Війни” і Ukraїner співпрацюють впродовж року. Зберігаючи і впорядковуючи відеоматеріали проєкту, ми не перестаємо захоплюватись історіями, їхніми героями й героїнями, і тим, яким доступним і водночас глибоким тоном вони розповідають про цю війну. Це без перебільшення історичні матеріали. Ми раді можливості зробити прем’єру разом з Ukraїner, адже наші  оповіді також про спротив, опір простих людей, про сміливість українців/-ок, яка здивувала весь світ. Ми готуємо наступні серії “Свідків” і незабаром плануємо їхні випуски спільно з Ukraїner», — розповів керівник «Архіву війни» Роман Бондарчук.

«Архів війни» — проєкт, що реалізується у співпраці ГО «Докудейз» (Україна) та «Infoscope» Ltd (Велика Британія), спрямований на документування подій повномасштабного вторгнення. Важливою частиною проєкту є інтервʼю зі свідками/-инями воєнних злочинів та подій війни, що можуть допомогти в майбутніх розслідуваннях та, зрештою, покаранні росіян за воєнні злочини.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що «Вавилон’13» презентував нову короткометражну стрічку про російську атаку на лікарню в Баштанці. Також ми писали про те, що Ukraïner презентував документальний фільм «Жінки на війні».

Фото: Docudays UA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія окупація Київська область
Джерело матеріала
loader
loader