В Україні була розкрита злочинна організація, члени якої займалися шахрайством та виманювали мільйони гривень у громадян Європейського Союзу. Ця зловмисна група використовувала фішингові "колл-центри", щоб отримати доступ до рахунків жителів Польщі, Чехії та інших країн ЄС.
В результаті їхньої діяльності в Чехії було викрадено майже 2 мільйони крон, що дорівнює близько 3 мільйонам гривень. Поліція Києва та Київська міська прокуратура повідомили про розкриття цієї злочинної організації.
Зазначається, що угруповання вдалося викрити кіберполіції Києва та Дніпропетровщини, а також слідчим поліції Києва разом із чеськими колегами. 27 вересня правоохоронці здійснили 29 одночасних обшуків в офісах угруповання в шести регіонах України, включаючи Київ, Дніпропетровську, Кіровоградську, Полтавську, Тернопільську та Чернігівську області. Під час обшуків були виявлені різні речові докази, включаючи комп'ютерну техніку, 60 ноутбуків, десятки мобільних телефонів, шість автомобілів і 75 тисяч доларів готівкою.
Вже восьмеро членів організації отримали підозру - троє організаторів та п'ять виконавців.
Їм пред'явлено звинувачення за статтями про шахрайство та участь у злочинній організації згідно з Кримінальним кодексом України. Готуються підозри для інших учасників злочинної схеми. Група почала свою діяльність в Україні у 2021 році, і лише з лютого 2023 року їм вдалося здійснити шахрайські операції на суму близько 1 мільйона доларів. У цій організації було понад 40 осіб з різних регіонів України, кожен з яких виконував чітко визначені обов'язки.
Так звані кодери, іншими словами, фахівці з розробки комп'ютерних програм, були відповідальні за створення, оновлення, підтримку та вдосконалення функціоналу телеграм-ботів та фішингових ресурсів. Вони також забезпечували анонімність учасників злочинної діяльності в Інтернеті та надавали консультації з питань маскування.
Організатори залучали до своєї діяльності численну низову ланку, відому як "воркери", через закритий Telegram-канал. Їхнім завданням було безпосереднє спілкування з потенційними жертвами. У результаті такого спілкування, шахраї отримували дані банківських карток своїх жертв. Члени угруповання, відомі як вбівери, виводили гроші з рахунків на контрольні банківські картки або, за допомогою "кодерів", конвертували їх у криптовалюту.
Останні новини України:
Також писала Politeka, Служба безпеки України затримала бійця ЗСУ.