Підсумки 21.09: Підтримка США і удар по містах
Підсумки 21.09: Підтримка США і удар по містах

Підсумки 21.09: Підтримка США і удар по містах

Зеленський обговорив із міністром оборони США поставки артилерійських систем; Російські терористи завдали масований удар по Україні. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Основною темою зустрічі було забезпечення України необхідною військовою підтримкою для протистояння російській агресії. Зокрема постачання артилерійських систем і засобів дальнього ураження. Президент зауважив, наскільки зараз для України важливими є засоби ППО та постачання боєприпасів для продовження деокупації українських територій. Підтримку США Зеленський назвав вирішальною, а США – ключовим партнером і союзником.

Росіяни здійснили масовану ракетну атаку українських міст. Так, у Черкасах зруйновано будівлю готелю, там виникла пожежа, також спалахнули торгові павільйони на ринку. Постраждало семеро людей. У Києві є пошкодження у Дарницькому, Солом’янському та Шевченківському районах. При ударі по Харкову зруйновано приміщення складу, двоє потерпілих. Є приліт та пошкодження на Рівненщині, служби працюють на місцях. У Київській області внаслідок падіння уламків виникла пожежа на підприємствах, пошкоджено приватний сектор, двоє мешканців поранено. На Львівщині ворог вдарив по промисловій зоні, є руйнування та загоряння.

Служба безпеки України та Військово-морські сили завдали масштабного вогневого удару по військовому аеродрому “Саки” в окупованому Криму. На летовищі було щонайменше 12 бойових літаків (Су-24 і Су-30), а також ЗРГК Панцир. Там же знаходилася база підготовки операторів БПЛА Mojaher. 

Через масовану ракетну атаку ворога зазнали пошкоджень окремі об’єкти в західному та центральному регіонах. Було частково знеструмлено споживачів в Рівненській та Житомирській областях. Також під час атаки зазнали пошкоджень мережі обленерго в Дніпропетровській, Київській, Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи почались одразу після відбою тривоги.

Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122, які є модернізованим аналогом німецьких Leopard 2А5. Разом із ними додому повернуться українські військові, які пройшли навчання у Швеції. Ці танки є спільним доопрацюванням Швеції та Німеччини німецького Leopard 2, його вироблено в кількості 3600 екземплярів.

Новий пакет допомоги включає 17 терміналів SatCom, антенний підсилювач, по чотири великовантажних напівпричепів 8×8 HX81 та чотири напівпричепи (раніше: було передано відповідно 51 і 45), 12 вантажівок Zetros (загалом ЗСУ тримали їх уже 200) і комплект запчастин WISENT.

Вибух пролунав на газопроводі поруч з селом Келіменешть в Румунії. У результаті інциденту загинули чотири особи, ще п’ятеро отримали поранення. Це сталося під час нічних будівельних робіт – коло газопроводу будують автостраду. За попередньою інформацією, ківш екскаватора випадково зачепив трубу газопроводу.

Верховна Рада схвалила закон, який регулює питання реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України. Регламентується, що у населених пунктах, де проживають національні меншини, дозволено буде використання їхньої мови у рекламі, інших заходах та під час надання допомоги. Передбачається, що у відповідних населених пунктах (визнаними місцем проживанням національних меншин) можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади.

В Україні за два роки відкритого ринку і станом на середину вересня за договорами купівлі-продажу було продано 365 тисяч га. За весь період відкритого ринку землі було відчужено 448 тисяч га. Найдешевшою за весь час з моменту відкриття ринку стала земля на Херсонщині – 23 тис. грн за гектар. Найдорожчі угіддя – на Львівщині. Вартість землі там становить132 тис. грн за гектар.

Вантажне судно Resilient Africa прибуло в турецьку протоку Босфор, ставши першим судном із зерном з України, яке пройшло Чорним морем “гуманітарним коридором”. Судно залишило український порт Чорноморськ цього тижня із 3000 тон. зерна. П’ять суден залишили Одесу після припинення зернової угоди, але все це були судна, що застрягли в Україні з початку війни.

Україна і Польща знайдуть рішення щодо експорту української агропродукції, яке враховує інтереси обох держав. Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України. Зокрема, польська сторона вивчить український план експорту та підготує свої пропозиції до нього.

Дослідники на березі річки, що межує із Замбією та Танзанією, виявили залишки дерев’яної конструкції, яка виникла ще до сучасних людей. складається з двох дерев’яних колод, які вирізані за допомогою кам’яних знарядь, знайдених поруч. Вчені вважають, що вона могла бути частиною доріжки або платформи. За словами науковців, їй може бути щонайменше 476 тисяч років. 



Теги за темою
США Володимир Зеленський Польша Німеччина допомога Чорне море енергетика Земля Африка
Джерело матеріала
loader
loader