Стартап Ілона Маска Neuralink, який розробляє мозкові чіпи, 19 вересня повідомив, що шукає людей з паралічем усіх чотирьох кінцівок для тестування своєї нової технології. Компанія отримала дозвіл, щоб розпочати шестирічне дослідження чипа, який буде передавати сигнали із мозку людини у комп’ютер, повідомило The Verge.
Шестирічне початкове випробування PRIME Study має на меті протестувати технологію Neuralink, покликану допомогти пацієнтам контролювати параліч. Компанія шукає людей з тетраплегією внаслідок вертикальної травми спинного мозку або бічного аміотрофічного склерозу (БАС), старших 22 років, які мають «постійного і надійного опікуна».
Дослідження має на меті дослідити одразу три речі:
- імплантат N1, що поєднує мозок з комп'ютером;
- хірургічний робот R1, який власне імплантує N1;
- застосунок N1 User App, який підключається до N1 і перетворює сигнали мозку на дії комп'ютера.
На першому етапі очікується, що учасники експерименту візьмуть участь у 18-місячному дослідженні, яке передбачає дев’ять візитів у клініку.
Після цього учасники витрачатимуть принаймні дві години на тиждень на дослідження інтерфейсу «мозок-комп’ютер», а потім зроблять ще 20 візитів протягом наступних п’яти років.
Neuralink не повідомляє, скільки людей шукає та коли планує розпочати дослідження. Компанія повідомила, що планує лише компенсувати «витрати, пов’язані з дослідженням», як-от проїзд до місця дослідження та назад.
Нагадаємо, у травні Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) дозволило компанії Neuralink проводити перші тести на людях.
Фото: Стартап Neuralink, The Verge