Що за КВМ?
Корональний викид маси – це значні виверження плазми та енергії з сонячної корони, які можуть мати суттєвий вплив на космічну погоду. Кадрами поділилося NASA, пояснивши, що КВМ відіграють ключову роль у формуванні умов космічної погоди в нашій Сонячній системі.
На нещодавно оприлюднених кадрах камера ширококутної зйомки для сонячного зонда Parker Solar Probe (WISPR) фіксує проходження космічного апарата крізь потужний корональний викид маси 5 вересня 2022 року. Ця візуальна документація пропонує вченим і космічним ентузіастам рідкісну можливість спостерігати за цими небесними подіями зблизька.
Кілька слів про Parker
Сонячний зонд NASA Parker, запущений у серпні 2018 року, розпочав свою місію, щоб глибше зрозуміти поведінку Сонця та його вплив на нашу Сонячну систему. Цей чудовий космічний апарат вже надав приголомшливі зображення Венери і цінну інформацію про її взаємодію з Сонцем.
Зонд Parker спеціально розроблений для того, щоб витримувати суворі умови своєї місії, включаючи вплив інтенсивного сонячного випромінювання і сонячного пилу.
Апарат названий на честь доктора Юджина Паркера, астрофізика-першовідкривача, який вперше припустив існування сонячного вітру, зонд має на меті розгадати таємниці зовнішньої атмосфери Сонця і допомогти нам краще прогнозувати явища космічної погоди, які можуть впливати на Землю і наші технології.