Загроза екологічної катастрофи: навіщо Росія пустила неукріплені нафтові танкери через Арктику
Загроза екологічної катастрофи: навіщо Росія пустила неукріплені нафтові танкери через Арктику

Загроза екологічної катастрофи: навіщо Росія пустила неукріплені нафтові танкери через Арктику

Про це пише Financial Times. Експерт з нафти та газу Михайло Крутихін розповів 24 Каналу, що для роботи у вказаному регіоні мають бути спеціальні танкери "льодового класу".

Росія створює екологічну загрозу

Для роботи в Арктиці використовуються танкери з подвійним корпусом, відзначив Крутихін. А на звичайних, до того ж геть не нових суднах, лід цілком реально може продавити борт. Як наслідок – наявні нафтопродукти потраплять у навколишнє середовище.

В Арктиці, вздовж усього північного морського шляху повністю відсутні засоби порятунку і ліквідації цих аварій. Там будь-яка аварія матиме жахливі екологічні наслідки,
– наголосив експерт з нафти та газу.

Михайло Крутихін про загрозу катастрофи в Арктиці з боку Росії: дивитись відео

Природа Арктики надчуттєва. У випадку аварії їй треба буде, ймовірно, два століття, аби відновитися.

"Там всюдихід пройде по тундрі – слід залишиться на 20 – 30 років. А якщо виллються тонни нафтопродуктів зі старих іржавих танкерів, то це колосальна катастрофа. Про це не думають. А лише про "парадний рядок". Це повна безвідповідальність і велика помилка", – ще раз підкреслив Михайло Крутихін.

Росія пускає танкери в Арктику: що відомо

  • У серпні два танкери отримали дозвіл на рух вздовж північного узбережжя Росії. Вони не належать до суден "льодового класу".
  • Вже на початку вересня судна з тонким корпусом відпливли до Китаю, вперше пройшли одним із найнебезпечніших льодових проходів на планеті. Вони не мають засобів на реагування у разі розливу нафти.
  • Звичайне транспортування з північного російського порту Приморськ до Китаю через Суецький канал займає 45 днів. Використання північного морського шляху скорочує на 10. Росія може заощадити півмільйона доларів за один рейс на паливі.
Теги за темою
Росія Екологія
Джерело матеріала
loader
loader