Попри рішення Європейської комісії скасувати з 15 вересня обмеження на ввезення українського зерна, Польща та Угорщина продовжать заборону, при чому Будапешт не обмежиться лише зерном. До них приєдналася і Словаччина, яка запроваджує односторонні обмеження на імпорт сільгосппродукції з України до кінця року.
Про рішення цих трьох сусідів України блокувати імпорт української агропродукції повідомили іноземні ЗМІ.
Так, Польща запровадила ембарго на українське зерно. Воно почне діяти з опівночі суботи, 16 вересня. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомило видання РАР.
"Ми продовжимо заборону на імпорт. Ми не будемо слухати Берлін, фон дер Ляєн, Туска і Вебера. Ми продовжимо заборону на імпорт українського зерна, попри відсутність згоди Єврокомісії. Ми це зробимо, тому що це в інтересах польського фермера", – заявив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.
Угорщина збирається закрити свої кордони для 24 українських товарів. Про це заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у Facebook.
"Після того, як Брюссель вирішив більше не зберігати заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції, наша країна зробить це в межах національної компетенції та розширить асортимент продукції", – написав угорський міністр.
Він додав, що заборона стосується зернових культур, насіння ріпаку та соняшнику, борошна, олії, меду, яєць та певних видів м’яса. За словами Надя, цей крок спрямований на захист інтересів угорських фермерів.
Словаччина ж до кінця року заборонить імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Про це повідомило видання Dennik N з посиланням на заяву уряду країни.
Міністр сільського господарства Словаччини Габріела Матечна підтвердила, що її країна продовжить заборону в односторонньому порядку, зазначило видання.
Як повідомляв OBOZREVATEL, Єврокомісія ухвалила рішення не продовжувати дію заборони на експорт українського зерна до ЄС, термін якої спливав 15 вересня. Її мають замінити обмеження, за допомогою яких обсяги продукції, що вивозитимуть з України, чітко контролюватимуться. Розробити ж такі заходи для себе має сама Україна.
Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення Єврокомісії є прикладом виконання даної раніше відповідної обіцянки. При цьому він наголосив: якщо сусіди України порушуватимуть право ЄС, Україна буде на це відповідати.
Україна тим часом запустила альтернативний маршрут морського експорту з Чорноморських портів. Кораблі відразу потрапляють до територіальних вод Румунії та Болгарії, а потім рухаються до місця свого призначення.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!