Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов на своїй фейсбук-сторінці оприлюднив допис учня Житомирського ліцею №27, у якому йдеться про дії директорки навчального закладу, яка "влаштовує дітям справжні знущання".
Зокрема, йдеться про те, що педагог аж надто "прискіпливо" ставиться до зовнішнього вигляду дітей, "відбираючи у дівчат каблучки та вимагаючи перефарбовувати волосся, якщо його колір не відповідає її уявленням про "прекрасне". Хлопцям також дістається за "не той відтінок джинсів" тощо. А заборона дітям вдягатися за сезоном (наприклад, взимку не можна світера чи худі, а влітку - більш легке вбрання) - просто шкодить їхньому здоров'ю".
За словами Сергія Горбачова, до нього з проханням прокоментувати ситуацію звернулись журналісти "Суспільне Житомир". Освітній омбудсмен зауважив, тут мова йде про директорку освітнього закладу, яка цю посаду займає 40 років, а місцева влада скасувала конкурси на посади керівників закладів освіти, і це є причиною того, що «людина відчуває себе "всегомогутньою царицею».
"У коментарі Суспільному я зазначив, що першопричина свавілля директорки у тому, що Житомир - унікальне місто, де міська рада взяла на себе функції Верховної Ради - і змінила Закони України "Про освіту" та "Про повну загальну середню освіту", скасувавши проведення конкурсів на посади керівників закладів освіти.Причому це відбулося не зараз, під час повномасштабного вторгнення, а ще три роки тому, під час пандемії, хоча жодних законних підстав для цього не було. Більше того - вже є рішення суду, яке зобов'язало міську раду усунути порушення та проводити конкурси. Але міська рада рішення суду ігнорує", - зазначає Сергій Горбачов.
Втім, за словами посадовця, Суспільне "не насмілилися дати це в ефір".
"А для виправдання пишуть нам, що "це ж був сюжет про шкільну форму", а не про конкурс.
І навіть наші неодноразові пояснення, що проблема "форми" виникла саме тому, що директорка чинить свавілля, насамперед, через усвідомлення власної "незамінності" та скасування конкурсу - не допомогли. Дуже прикро, що Суспільне Житомир так залежить від прихильності місцевих чиновників", - йдеться в дописі.
«Детектор медіа» звернувся за коментарем до головного редактора «Суспільне Житомир» Дмитра Клименка.
«Команда «Суспільне Житомир» готувала відеосюжет про дрес-код у 27 ліцеї, надавши можливість висловитись учням, батькам, що підтримують запровадження форми і тих, хто виступає проти; директору департаменту освіти громади та двом незалежним експертам, зокрема Сергію Горбачову. Для сюжету, який триває 6 хвилин ми обрали цитату омбудсмана, що безпосередньо стосується теми. Водночас Горбачов пов’язує ситуацію щодо запровадження форми із тим, що міська рада Житомира не проводить відкриті конкурси на посади директорів шкіл. Суспільне Житомир регулярно висвітлює тему відсутності конкурсів на посаду, наші журналісти ставлять питання про ці конкурси міському голові Житомира (ось матеріали про ці конкурси
https://bit.ly/3RkphpS https://bit.ly/44RgleH https://bit.ly/48qRaD0 https://bit.ly/3Zg6MoG) У розмові із прессекретаркою мовного омбудсмана Надією Лещик редакція наголосила, що про конкурси буде окремий матеріал, де ми використаємо його екпертну думку. Матеріал, що вийшов в ефір, мав інший фокус та не міг вмістити усі вісім хвилин коментаря Горбачова» - зазначає Дмитро Клименко.
Торік Сергій Горбачов звертав увагу на те, що вчительку з Житомира, яку суд визнав в колабораційній діяльністі відповідно до законодавства України не можуть відсторонити від педагогічної діяльності.
Фото: з фейсбук-сторінки Сергія Горбачова