Спікер палати представників республіканець Кевін Маккарті оголосив про офіційне розслідування, яке може запустити процес імпічменту президента Джо Байдена.
У США ініціювання імпічмента президенту стає вже стабільної традицією. Слідом за Дональдом Трампом почалися розмови і про імпічмент Джо Байдена. Розслідування буде сфокусовано на звинуваченнях Байдена у корупції, зловживанні владою та перешкоджанні правосуддю.
Основна увага конгресменів буде зосереджена на діловій активності сина президента Хантера Байдена, якого підозрюють у поганій практиці ведення бізнесу, причому республіканська більшість палати спробує показати, що сам президент отримав якусь вигоду з діяльності свого сина.
Республіканці вели своє розслідування кілька місяців, але досі не висунули жодних конкретних доказів, які підтримують ці звинувачення. Все це викликало критику з боку демократів.
Імпічмент оголошує Палата представників, для цього досить простої більшості, яка республіканські опоненти Байдена мають, якщо їм вдасться зберегти єдність. Але після цього звинувачення розглядає Сенат, і для їх затвердження там потрібні дві третини голосів. Подолати цей поріг не вдавалося ще жодного разу за 200-річну історію США.
Дональд Трамп вже висловився на підтримку дій республіканців у Палаті представників, які намагаються оголосити імпічмент його наступнику.
На даний момент ніхто не може з упевненістю сказати, чи є у республіканців незаперечні докази, що підтверджують давні звинувачення на адресу президента, так само як і те, чи зможуть вони зібрати достатню кількість голосів, щоб імпічмент оголосити. Цього тижня Маккарті планує провести закриті збори республіканців із Палати представників, щоб обговорити весь процес.
При цьому, якщо помірні республіканці вважають імпічмент непотрібним, вкрай права фракція вже звинуватила Маккарті в тому, що він діє занадто повільно.
У меморандумі, опублікованому в серпні цього року, Комітет з нагляду Палати представників заявив, що має докази того, що родина Байденів та їхні ділові партнери отримали понад 20 мільйонів доларів у вигляді платежів із сумнівних іноземних джерел у таких країнах, як Китай, Казахстан. , Україна, Росія та Румунія.
Голова комітету, республіканець з Кентуккі Джеймс Комер, сказав, що колишній бізнес-партнер Хантера Байдена Девон Арчер дав свідчення, згідно з якими той “продав ілюзію” доступу до свого батька, який тоді займав посаду віце-президента при Бараку Обамі.
Слід зазначити, що пізніше сам Арчер говорив, що Хантер “торгував” не так доступом до свого батька, скільки доступом до вашингтонської еліти, точніше, обіцянкою пояснити, як вона працює. Проте, за словами Комера, Хантер зробив зі свого батька бренд, щоб “отримати мільйони від олігархів”.
Але у заяві від 9 серпня той самий Комер був змушений визнати, що “схоже, що жодних реальних послуг… надано не було”. При цьому він таки не втримався і повідомив, що Байден-старший обідав у модному ресторані у Вашингтоні, округ Колумбія, “з олігархами з усього світу, які посилали гроші його синові”.
Лише трьом президентам США було оголошено імпічмент: Ендрю Джонсону у 1868 році, Біллу Клінтону у 1998 році та двічі Дональду Трампу. Жоден їх у результаті був засуджений Сенатом.
Нині демократи мають більшість у Сенаті (51–49), що практично гарантує, що кампанію проти Байдена спіткає та сама доля.