Зараз багатьох тригерить брехня у деклараціях.
Моніторинг способу життя чиновників в Україні та виявлення необґрунтованих активів шляхом стягнення їх через суд у законний спосіб на користь держави дозволяють швидко поповнювати бюджет.
Про це сказав заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артем Ситник під час заходу "4 роки ВАКС: досягнення і виклики", передає "Укрінформ".
За його словами, зараз здійснюється моніторинг способу життя. Результат цієї функції – або подача САП позову до Антикорупційного суду про стягнення активів в залежності від суми, або справа кримінальна про незаконне збагачення.
"Декларування значно пришвидшує всі ці процеси. А повні перевірки зараз взагалі стоять. Тому якщо цю функцію використовувати правильно та використовувати саме з пошуком та стягненням необґрунтованих активів, то це зніме наратив, що ми ганяємося за блохами, й це дасть результат і швидке поповнення бюджету за рахунок стягнення з осіб, які мають необґрунтовані активи, тобто за рахунок стягнення цих активів у бюджет", – додав він.
Ситник вважає, що, нині питання необґрунтованості активів, питання незаконного збагачення – це те, що прив’язано до декларування. І зараз багатьох тригерить брехня у деклараціях.
"Тому саме так, ми налаштовані використовувати інститут декларування, якщо його проголосують у парламенті, якщо дійсно буде сьогодні прийнятий відповідний законопроєкт", – підкреслив Ситник.
Додамо, що головний законопроєкт про повернення декларування ухвалено в цілому. Але він втрачає головний сенс, бо одну з основних правок до нього – негайне відкриття декларацій, нардепи не прийняли.
Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк зауважила, що через голосування нардепів публікація інформації про статки для держпосадовців та самоврядування відтерміновується на рік.