Про це йдеться у сюжеті Голосу Америки, передає Укрінформ.
Як зазначається, заклад отримав назву "Mom, Please" ("Мамо, будь ласка").
"Ми спочатку почали виготовляти заморожені продукти й вони всім дуже сподобалися і ми виявили, що є такий запит, що люди хочуть приходити саме в український заклад. Для нас це дуже відповідально - відкрити перший у Лос-Анджелесі саме український заклад", - розповідає співвласниця закладу Інна Кочеткова, яка родом з Маріуполя.
У меню ресторану - сирники, млинці, вареники, піцца та різні види кави. Всі рецепти - з нотаток свекрухи Інни, Олени Кочеткової. Вона і є тією мамою, на честь якої назвали заклад. Разом із родиною сина жінка також виїхала до США.
"Це рецепти нашої родини, ми це робили з народження. Це настільки для мене природно, що я не розуміла - як це не знати цих рецептів", - розповідає Олена Кочеткова, яка є шеф-кухаркою ресторану.
Олена разом із чоловіком до березня 2022 року працювали кухарями у Маріуполі. Прямо на кухні її чоловіка вбило снарядом. Жінка каже, що впоратися з горем допомагає лише робота.
Як зазначається у сюжеті, улюбленою стравою гостей є сирники. Також у ресторані пропонують українську випічку. Ресторан уже став центром збору українців у Лос-Анджелесі, також серед відвідувачів є й американці.
Відкриття таких закладів стає великою подією для української громади, адже у місті важко знайти роботу.
"Основною метою було надати нашим українцям, які тільки приїхали, робочі місця. Тому що ми знаємо, що тут дуже складно без знання мови й дуже складно морально, коли немає спільноти, яка в тебе була в Україні", - наголосила Інна Кочеткова.
Як повідомляв Укрінформ, агресія Росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90% зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.
Окрім того, загарбники зносять пошкоджені ними будинки, щоб приховати сліди своїх злочинів.
За даними правозахисників, у Маріуполі російськими загарбниками були вбиті приблизно 100 тисяч цивільних людей.
Наразі у місті залишаються близько 100 тис. людей. Катастрофічно бракує лікарів та медичних препаратів, у лікарнях немає сучасного обладнання.
Медична система загарбаного росіянами Маріуполя наразі практично не працює, і, за даними підпілля, смертність у місті від природних причин (за даними на липень 2023 року) перетнула позначку в 400 людей на тиждень.
Ворог перетворює місто та навколишні селища на військово-логістичний хаб.
Фото: mompleasela/Інстаграм, відео: Голос Америки