Супутникові знімки зафіксували у Чорному морі загородження, встановлені російськими окупантами, які мають стати «барикадами» проти українських морських дронів. Про це повідомляє російська служба «Радіо Свобода».
У розпорядженні ЗМІ з'явилися супутникові знімки сервісу Planet.com, на яких видно, що у Чорному морі на південь від Кримського мосту встановили баржі. Ці баржі, ймовірно, будуть використані як основа для загородження проти українських морських дронів.
Журналісти припускають, що баржі можуть бути частково підтоплені, адже глибина в цьому місці не перевищує 2-4 метрів.
На знімках, зроблених 19 і 21 серпня, також видно підготовчі роботи в цьому районі.
Раніше на це звернув увагу також OSINT-дослідник Девід Гелмс, який опублікував супутникові знімки мосту у соцмережі X.
1/ Russians trying to stop ZSU #USV attacks on the Kerch Bridge have built a barrier about 1.2 km long on the Black Sea of the bridge at 45.247362 36.583960.
— David Helms (@davidhelms570) August 29, 2023
Left: Sentinel 1 SAR, 27 August 2023
Right: Google map (note traffic backup) from 29 August 2023https://t.co/g1wnglM4PK pic.twitter.com/F5taNdbmib
Журналісти нагадують, що 22 серпня Головне управління розвідки України повідомило, що Росія затоплює в цьому місці пороми, щоб запобігти атакам дронів на Кримський міст. За даними ГУР, армія РФ планує затопити щонайменше шість плавзасобів, щоб створити захисну смугу перед мостом.
Між затопленими поромами росіяни нібито мають намір встановити бонові загородження — як раніше в бухті Севастополя, яка також зазнавала атаки надводних дронів ЗСУ.
Автомобільний рух мостом було закрито. Також припинила функціонувати поромна переправа між Керчю та Росією. Потік машин направили в об'їзд окупованою материковою Україною. Окупанти заявили, що збираються запустити двосторонній рух однією стороною Кримського мосту 15 вересня, а другою стороною — в листопаді. Вони визнали, що одна прогонова будова автодорожної частини мосту зруйнована повністю і відновленню не підлягає.
Згодом Служба безпеки України продемонструвала морські надводні дрони українського виробництва, які здійснили низку операцій у Чорному морі, зокрема атакували у липні незаконний Кримський міст. СБУ також надала телекомпанії CNN ексклюзивні кадри удару морськими безпілотниками по Керченському мосту в липні.
Попередня атака на Кримський міст відбулась 8 жовтня 2022 року. На мосту пролунали вибухи, сталася пожежа, частина конструкції обвалилася. Вогонь на Кримському мосту зафіксували супутники компанії Maxar Technologies і Planet Labs. На знімках видно, як горить залізничне полотно. Дві секції мосту обвалилися. Ці події викликали бурхливу реакцію в соцмережах.
Керченський міст поєднує тимчасово окупований український півострів Крим з Росією. Автодорожний міст є частиною дороги А-290 (Керч — Новоросійськ). Автомобільну частину відкрито 15 травня 2018 року, залізничну — 25 грудня 2019 року для пасажирського транспорту і 30 червня 2020 року для вантажного, для постачання на анексований Кримський півострів ресурсів військового призначення.
Фото: «Радіо Свобода»