США та Китай розпочнуть діалог щодо експортного контролю — FT
США та Китай розпочнуть діалог щодо експортного контролю — FT

США та Китай розпочнуть діалог щодо експортного контролю — FT

США та Китай розпочнуть діалог щодо експортного контролю — FT

Американські чиновники заявляють, що Пекін був відкритим до переговорів з міністром торгівлі Джиною Раймондо.

Офіційні особи США та Китаю у вівторок, 29 серпня, розпочнуть новий діалог щодо питань експортного контролю, що було узгоджено під час візиту міністра торгівлі США Джини Раймондо до Пекіна з метою поліпшення відносин між найбільшими економіками світу. Про це повідомляє FT.

Вашингтон схарактеризував переговори між урядовцями щодо "обміну інформацією про дотримання експортного контролю" як "платформу для зменшення неправильного розуміння політики національної безпеки США".

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що переговори слугуватимуть "обміну інформацією, пов'язаною з експортним контролем, згідно з відповідними законами".

У Пекіні Раймондо також планує провести подальші зустрічі на високому рівні з китайськими урядовцями. Міністр торгівлі США перебуває з чотириденним візитом у Китаї після візитів до Пекіна держсекретаря Ентоні Блінкена і міністра фінансів Джанет Єллен.

Американські чиновники заявили, що їхні китайські колеги були відкриті до переговорів з Раймондо. Китай, який намагається відновити свою економіку після пандемічної ізоляції минулого року, прагне активізувати іноземні інвестиції на тлі глибокого спаду на ринку нерухомості та падіння експорту. 

Високопоставлений представник Міністерства торгівлі США заявив, що їхня країна розглядає обмін інформацією про дотримання експортного контролю як форум для підвищення прозорості своїх нових правил, які обмежують торгівлю та інвестиції з чутливими сферами економіки Китаю, а не як форум для ведення переговорів про політику. 

За словами чиновника, метою було заохочення дотримання нових правил шляхом надання більшої інформації про їх виконання, тим самим зменшуючи потребу в каральних діях.

Цього місяця президент США Джо Байден оголосив про заборону деяких американських інвестицій в технології в Китаї, зокрема, у квантові обчислення, передові мікросхеми і штучний інтелект, щоб зупинити доступ китайських військових до американських технологій і капіталу. 

Новий указ набуде чинності наступного року і вимагатиме від компаній повідомляти уряду США про інвестиції у ці три китайські сектори.

Китай, зі свого боку, оголосив про обмеження на експорт галію і германію - двох металів, що використовуються у виробництві мікросхем, а також на використання продукції Micron Technology у своїй критичній інфраструктурі.

Крім того, Пекін оголосив про обмеження на експорт безпілотників і компонентів для них, посилаючись на їхнє потенційне військове використання. Обмеження можуть торкнутися обох сторін у війні РФ проти України.

За словами високопосадовця Міністерства торгівлі США, переговори у межах обміну інформацією з питань експортного контролю відбуватимуться лише між урядовцями. 

Пекін заявив, що міністр торгівлі Ван Вентао висловив Раймондо занепокоєння під час їхньої зустрічі з приводу тарифів США, політики щодо напівпровідників, інвестиційних обмежень, "дискримінаційних субсидій" і санкцій, спрямованих проти китайських компаній.

"Надмірне узагальнення національної безпеки не сприяє нормальній торгівлі та економічним обмінам", - цитують ЗМІ слова Вана.

Обмін інформацією з експортного контролю був одним із декількох нових механізмів, узгоджених для діалогу між двома сторонами. Інші включають робочу групу з комерційних питань, яка проведе своє перше засідання наступного року в США, а також технічні дискусії щодо захисту комерційної таємниці та ділової інформації під час процедур ліцензування.   

У вівторок, 29 серпня, вранці Раймондо зустрілася з міністром культури і туризму Китаю Ху Хепін. Однією з цілей її візиту є відновлення особистих зв'язків  між громадянами країн, які зіпсувалися після того, як Китай обмежив візовий доступ в останні роки, щоб зупинити поширення COVID-19. 

Раймондо також погодилася зустрічатися з міністром торгівлі Китаю особисто принаймні раз на рік.

США та їхні союзники все більше обмежують можливості Китаю імпортувати ключові технології, особливо передові напівпровідники та обладнання для їх виробництва. 

Раніше повідомлялося, що американські чиновники розглядаютьможливість посилення правил експортного контролю, покликаних уповільнити потік чіпів штучного інтелекту до Китаю, обмеживши обсяг обчислювальних потужностей, які можуть мати ці чіпи. 

Джерело матеріала
loader