Польща готова разом з країнами Балтії закрити кордон з Білоруссю: названо умову
Польща готова разом з країнами Балтії закрити кордон з Білоруссю: названо умову

Польща готова разом з країнами Балтії закрити кордон з Білоруссю: названо умову

У разі "серйозного інциденту" Польща, Литва, Латвія та Естонія призупинять функціонування всіх пунктів пропуску на своєму кордоні з Білоруссю. Це рішення ухвалене на тлі того, що в останні місяці спостерігається повернення ризику нелегальної міграції через білоруський кордон.

Про це повідомив польський міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський, повідомляє Polsat News. Після обговорення ці країни дійшли спільної думки і виступили з вимогою до влади в Мінську.

У цьому контексті представники держав наполягають на негайному виведенні найманців із російської приватної військової компанії "Вагнер" із білоруської території. Також було наголошено на необхідності вигнання незаконних мігрантів з прикордонних районів та їх повернення до рідних країн.

За словами Камінського, останні місяці відзначається збільшення ризику незаконної міграції через кордон з Білоруссю. На додаток до цього існує також ймовірність того, що значна кількість бойовиків з російської ПВК "Вагнер" знаходяться там. Ці найманці визнані "надзвичайно небезпечними" для безпеки білоруського населення та країн навколо.

"Той факт, що кілька днів тому відбулася ефектна ліквідація керівництва групи Вагнера, не змінює фактичної ситуації в Білорусі. Кілька тисяч глибоко деморалізованих, звинувачених у військових злочинах людей, частина з них – злочинці, звільнені з російських в'язниць в обмін на участь у війні у Україні. Це велика група, яка може зробити все", – заявив голова МВС Польщі.

Він переконаний, що "вагнерівці" мають залишити регіон, оскільки цього потребує міжнародна безпека. У Варшаві та столицях Балтії не виключають, що у питанні Білорусі можуть статися "інциденти", у тому числі збройного характеру – за таких обставин Польща та держави Балтії готові співпрацювати.

"Якщо відбудеться критичний інцидент, незалежно від того, на якому кордоні, ми негайно вживемо заходів у відповідь. Усі досі відкриті пункти пропуску – як пасажирські, так і вантажні – будуть закриті. Ми розробимо такі механізми та канали, щоб кожен, кому загрожують репресії в Білорусі, коли прикордонні переходи будуть закриті, міг безпечно дістатися наших країн і знайти безпечне майбутнє", – підкреслив Камінський.

Міністр також оголосив про створення спеціальної робочої групи, яка постійно моніторитиме ситуацію в прикордонних районах.

Нагадаємо, раніше у Центрі національного спротиву заявили, що через відсутність заробітку: "вагнерівці" залишають Білорусь.

Джерела ЦНС у партизанському підпіллі Білорусі підтверджують, що причиною ситуації з "вагнерівцями" стало припинення їх фінансування з боку Російської Федерації. Згідно з наявною інформацією частина найманців уклали нові контракти і вирушила до африканських країн, частина пішла у відпустку.

А 24 серпня у мережі з'явилися супутникові фото, які свідчать, що у Білорусі демонтують табір "вагнерівців".

За даними білоруської редакції "Радіо Свобода", за останні три тижні у військово-польовому таборі ПВК "Вагнер" у селищі Мета під Осиповичами було демонтовано 101 намет із 273. Видання вказувало, що нові наметові містечка на території інших білоруських полігонів або військових частин зведено не були.

При цьому "Беларускі Гаюн" не фіксував виведення сил найманців із табору. А один із проросійських пабліків зазначав, що намети "розбираються з метою безпеки", оскільки "музикантам спочатку не сподобався табір просто неба", вони нібито воліють "закопувати" в землю, щоб їх "не бачив ворог".

Озвучувалася також версія про те, що згортання табору ПВК – це "тактична передислокація з метою зайняти більш вигідні позиції".

На територію Білорусі найманці ПВК "Вагнер" почали прибувати наприкінці червня після невдалого заколоту під керівництвом Євгена Пригожина. Дані про їх загальну чисельність у Білорусі дещо відрізнялися. Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький у липні говорив про 4 тисячі, президент Литви Гітанас Науседа говорив, що їх "дещо більше", а Держприкордонслужба України заявляла про приблизно п'ять тисяч найманців у Білорусі.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber . Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader