Єреван попросив про екстрене засідання Радбезу ООН: у чому причина
Єреван попросив про екстрене засідання Радбезу ООН: у чому причина

Єреван попросив про екстрене засідання Радбезу ООН: у чому причина

Вірменія звернулася до Ради Безпеки ООН із проханням про скликання екстреного засідання у зв'язку з погіршенням гуманітарної ситуації у Нагорному Карабаху. У Єревані заявили, що Азербайджан заблокував Лачинський коридор, внаслідок чого тисячі мирних жителів опинилися на межі гуманітарної катастрофи.

За словами постійного представника Вірменії при ООН Мгера Маргаряна, після 15 червня погіршилася ситуація через нестачу товарів першої необхідності, включаючи продукти харчування, ліки та паливо. Про це повідомляє пресслужба МЗС Вірменії.

У дипломатичному відомстві заявили, що Азербайджан повністю перекрив Лачинський коридор – єдиний маршрут, що сполучає Нагорний Карабах із Вірменією. У МЗС зазначили, що постійні перебої з постачанням природного газу та електроенергії в Нагорний Карабах з боку Азербайджану завдали величезної шкоди гуманітарній ситуації в регіоні.

Маргарян підкреслив, що через припинення постачання продуктів харчування близько 2000 вагітних жінок, 30 тис. дітей, 20 тис. людей похилого віку та 9 тис. людей з інвалідністю борються за виживання в умовах голоду. Крім того, у Вірменії заявили, що без ліків залишилися люди з хронічними захворюваннями, у тому числі 4687 осіб із діабетом та 8450 осіб із хворобами системи кровообігу.

"Ці дії Азербайджану є не лише грубим порушенням тристоронньої декларації від 9 листопада 2020 року та міжнародного гуманітарного права, а й прямим порушенням рішень Міжнародного суду ООН від 22 лютого та 6 липня 2023 року, згідно з якими Азербайджан має вжити всіх заходів для забезпечення безперебійного руху людей , транспортних засобів та вантажів в обох напрямках через Лачинський коридор", – йдеться у заяві МЗС Вірменії.

Також у Єревані вважають, що блокаду коридору вчинено Азербайджаном з метою змусити корінних мешканців Нагорного Карабаху залишити свої будинки. У зв'язку з цим Вірменія вимагає втручання Ради Безпеки ООН як основного органу щодо забезпечення глобальної безпеки та запобігання масовим злочинам, у тому числі воєнним злочинам, етнічним чисткам, злочинам проти людяності та геноциду.

Єреван попросив про екстрене засідання Радбезу ООН: у чому причина

Раніше повідомлялося, що Вірменія готова визнати територіальну цілісність Азербайджану та підписати угоду про мир. Як заявляють у вірменському уряді, вони готові залишити Нагорний Карабах.

Нагадаємо, Вірменія визнала Карабах частиною Азербайджану. При цьому домовленості про статус Лачинського коридору поки що немає – президенти Азербайджану та Вірменії прямо під час засідання затіяли суперечку про його назву.

Як повідомляв OBOZREVATEL, президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що до 2025 року російські війська продовжать перебувати на території Нагорного Карабаху. Вони залишатимуться у визначених раніше місцях.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader