Суд визнав законним розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври, укладеного між чоловічим монастирем УПЦ та національним заповідником «Києво-Печерська лавра». Про це 9 серпня повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.
- Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем УПЦ та заповідником «Києво-Печерська лавра», - сказано на сайті міністерства.
У повідомленні Господарського суду Києва йдеться про те, що суд відмовив Чоловічому монастирю УПЦ МП в задоволенні позову у повному обсязі. У суді нагадали, що Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра УПЦ МП у березні звернулась з позовом до національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Монастир просив суд визнати недійсною односторонню відмову від договору про безоплатне користування будівлями Нижньої Лаври, що є державною власністю.
У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що підставами до розірвання договору 29 березня стали порушення, які виявило під час перевірки. Розірвання договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому, додали в міністерстві. У відомстві подякували суду за “обʼєктивний розгляд справи та прийняте рішення в інтересах українського народу”.
Адвокат УПЦ МП Микита Чекман написав у своєму телеграм-каналі, що монастир звинуватили у тому, що він утримував майно у неналежному стані, а отже, порушив умови договору. За його словами, у 1988 році монастирю дісталися будівлі, "які лише завдяки кропіткій праці ченців наразі відреставровані".
Участь у засіданні взяв митрополит Павло, якого напередодні відпустили з-під варти після внесення залогу. Центр інформації УПЦ опублікував у своєму фейсбуці відео парафіян, які зібралися під Господарським судом.
10 березня Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що національний заповідник "Києво-Печерська Лавра" розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року.