В ОП опублікували документ Філософії миру, який обговорювали в Джидді
Під час консультацій у Джидді 5–6 серпня українська сторона представила учасникам зустрічі філософію кожного пункту Формули миру президента Володимира Зеленського, які базуються на ключових принципах Статуту ООН і міжнародного права, а також на повазі до суверенітету й територіальної цілісності країн у межах їхніх міжнародно визнаних кордонів, повідомив офіс президента у вівторок, 8 серпня.
«Ми сформували наше спільне бачення кожного з десяти пунктів Формули миру президента Зеленського. Спільне, бо в процесі тривалих консультацій на різних рівнях у цьому баченні було відображено позиції більшості країн, які беруть участь у реалізації мирної ініціативи України», – заявив під час зустрічі із журналістами голова ОП Андрій Єрмак, який брав участь у консультаціях.
Зокрема в офісі президента опублікували документ, який був запропонований до обговорення, та є рамковим.
Керівник ОП додав, що наступним кроком буде напрацювання безпосередньо документів, висновків та домовленостей, які потрібні для реалізації кожного з десяти пунктів Формули.
Єрмак зазначив, що найближчим часом відбудеться чергова зустріч послів країн-учасниць для координації подальших дій та триватиме підготовка порядку денного установчого Глобального саміту миру. За його словами, мирний саміт буде установчим і на ньому має бути ухвалена за основу Формула миру Володимира Зеленського.
Після завершення бойових дій буде ухвалено міжнародний документ, який фіксуватиме закінчення війни й перемогу України. Очікується, що його затвердять на Глобальному саміті миру, де зберуться всі країни – учасниці процесу і який закріплюватиме реалізацію виконання останнього, десятого пункту Формули.
Раніше в ОП заявили, що під час консультацій в Джидді держави дійшли згодине щодо всіх пунктів "формули миру", пропонованої президентом України Володимиром Зеленським, однак існує загальна підтримка мирного плану. Щодо деяких пунктів консультації триватимуть.
Міжнародна зустріч у Саудівській Аравії щодо мирного плану президента Зеленського привернула велику увагу не лише кількістю учасників і відсутністю на ній Росії, а й присутністю Китаю. Що це означає, читайте в статті Дмитра Єфремова «Перемога України? Навіщо Китай відправив свого представника на "мирні переговори"».