Переговори у Джидді показали, що відносини Китаю і Росії не є "партнерством без обмежень", як цього хоче Москва — ISW
Аналітики Інституту вивчення війни США вважають, що мирні переговори у Джидді у Саудівській Аравії засвідчили те, що між Китаєм та Росією посилюються розбіжності щодо врегулювання війни в Україні. В останнього звіті ISW було акцентовано й на матеріалі Financial Times, за даними якого китайські представники під час зустрічі були "конструктивними" і прагнули показати, що КНР – "це не Росія".
Ба більше, китайська делегація висловила готовність взяти участь у наступній зустрічі такого формату. Вона, ймовірно, відбудеться також без участі Росії - на полях саміту G20.
Також ISW, посилаючись на російські джерела, наголошує, що Кремль відкинув не лише українську формулу миру, але й пропозицію КНР, яка налічує 12 пунктів, і яку китайська делегація повторно представила під час зустріч у Джидді. Тим часом китайська еліта, за даними інсайдера, таємно висловлює невдоволення діями російської влади, спрямованими на врегулювання ситуації в Україні.
"Повідомлення з переговорів у Саудівській Аравії та інсайдерські заяви, якщо вони відповідають дійсності, узгоджуються з попередніми оцінками ISW про те, що Китай не повністю солідарний з Росією в питанні України і що відносини між Росією і Китаєм не є "партнерством без обмежень", як того бажає Кремль", - підсумували у ISW.
Нагадаємо, з 5 по 6 серпня у Джидді у Саудівській Аравії проходили переговори щодо української формули миру. Участь в них взяли високопоставлені чиновники й дипломати з близько 40 країн, в тому числі Індії та Китаю. Росію туди не запросили, адже завдання цієї зустрічі - розподілити між країнами-учасниками пункти української формули миру.
Видання Financial Times за підсумками цих переговорів підготувало статтю, в якій сказано, щоКитай дав зрозуміти, що готовий брати участь у подальших міжнародних переговорах щодо врегулювання війни в Україні. Європейські інсайдери ЗМІ констатували, що "Росія стає все більш і більш ізольованою".