Сьогодні, 18 липня, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) оголосив своє рішення у справі за скаргою РФ, яку вона подала проти України 22 липня 2021 року. «У сьогоднішньому рішенні ЄСПЛ одностайно вирішив відхилити заявку», — заявили у суді. Про це пише «Європейська правда» із посиланням на заяву Міністерства юстиції України та повідомлення пресслужби ЄСПЛ.
Росія проігнорувала низку запитів від ЄСПЛ і не брала участі у процесі відколи припинила членство у Раді Європи, йдеться у рішенні Суду. Серед іншого, у травні РФ проігнорувала прохання суду надати переклад документів, які надіслала для підтримки своєї заявки. Крім цього, сторона позивача не відповіла на лист, надісланий у листопаді, в якому ЄСПЛ запитував, чи Росія все ще зацікавлена у продовженні розгляду своєї заявки. З огляду на відсутність відповідей суд вирішив, що «влада Росії більше не зацікавлена продовжувати розгляд заявки».
Суд окремо наголосив, що скарга РФ на Україну за всіма ознаками була необґрунтованою.
У своєму рішенні ЄСПЛ зазначає, що «не знайшов підстав, пов’язаних з дотриманням прав людини, як визначено Конвенцією та її протоколами, котрі б вимагали у будь-якому разі продовжувати розгляд справи». У ЄСПЛ також зауважили, що російська скарга значною мірою дублює 8,5 тисяч поданих раніше, індивідуальних скарг. За даними журналістських розслідувань, чимала частина цих скарг була «процесуальним спамом», який створювали адвокати, пов'язані з окупаційною владою.
Оприлюднене сьогодні рішення є остаточним, наголосили у ЄСПЛ.
У відповідь на це міністр юстиції Денис Малюська сказав, що в Європейському суді з прав людини на скаргу Росії проти України чекає неминуча поразка.
Тоді ж, у липні 2021-го, ЄСПЛ відхилив запит уряду Росії про застосування тимчасових заходів у рамках міждержавної скарги «РФ проти України».
У березні 2022-го Європейський суд з прав людини ухвалив проміжне рішення за позовом «Україна проти Росії», у якому заборонив РФ продовжувати обстріли цивільної інфраструктури. Це рішення затвердили також для усіх майбутніх скарг проти Росії.
Фото: European Court of Human Rights/фейсбук