За інформацією експерта, у червні Україна продовжувала імпортувати вид пального, виробництва "Газпрому".
Падіння ціни на нафту, яке розпочалося у понеділок, 17 липня, не настільки значне, щоб принести шкоду російській економіці, враховуючи величезні обсяги виробництва нафти в Росії.
Про це заявив експерт нафторинку Олександр Сіренко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
За його словами, виробництва нафти в Росії перевищує 520 мільйонів тон на рік. Тому нещодавнє рішення Кремля зменшити експортний графік на серпень у рамках добровільного скорочення експорту нафти, не змінить ситуацію кардинально.
"Мінус 2 мільйони на місяць – це не так багато... Для того, щоб в цілому добитися хороших результатів економічної блокади, потрібно, щоб весь світ об'єднався навколо цієї проблеми. Якщо в Європу напряму Росія нафту наразі не постачають через ембарго, (вона, – ред.) знайшла методи постачати в інші регіони, наприклад, до Китаю, до Індії, до Африки. Певен, що скоро дізнаємося про Південну Америку", – каже Сіренко.
За його інформацією, сама Україна цього ембарго не дотримується.
"Навіть у червні ми продовжували імпортувати такий вид пального, як скраплений газ виробництва Росії. В нас є інформація, що LPG виробництва Оренбургзького ГПЗ, яке належить "Газпрому", і досі постачається в Україну через Польщу", – зазначив експерт.
Раніше повідомлялося, що РФ "накачує" Індію своєю нафтою за китайські юані.
- Санкції не працюють: західні компанії все ще допомагають Росії виробляти ракети — аналітик
- Кремль втрачає доходи від нафти та газу: де Путін братиме гроші на війну
- Німеччина майже повністю припинила купувати російську нафту після запровадження ембарго