Microsoft підписала угоду з Sony, щоб гарантувати, що гра «Call of Duty» залишатиметься доступною на ігрових консолях PlayStation після того, як Microsoft завершить злиття Activision Blizzard вартістю 69 мільярдів доларів, повідомило CNN, посилаючись на заяву корпорації.
«Ми раді повідомити, що Microsoft і @PlayStation підписали зобов’язуючу угоду про збереження Call of Duty на PlayStation після придбання Activision Blizzard. Ми з нетерпінням чекаємо майбутнього, де гравці в усьому світі матимуть більше можливостей грати в свої улюблені ігри», — написав генеральний директор Microsoft XBox Філ Спенсер у Twitter у неділю.
Activision Blizzard є виробником гри-бестселера Call of Duty. Регулятори в усьому світі висловили серйозне занепокоєння щодо ризику монополізації Microsoft на ринку ігор у разі схвалення угоди про придбання Activision.
Microsoft є виробником Xbox, який безпосередньо конкурує з Sony PlayStation, що викликає побоювання, що Microsoft зможе зробити ігри «ексклюзивними» для своїх власних консолей та витіснити Sony з конкурентів.
Гарантійна угода щодо Blizzard зменшує ці занепокоєння, хоча Microsoft і Sony не розголошують термін її дії. Представник Microsoft зазначив, що угода діятиме упродовж тривалого терміну.
Минулого тижня у Федеральний апеляційний суд не підтримав звернення Федеральної торгової комісії про блокування угоди про злиття як такої, що призведене до антиконкурентної ситуації на ринку відеоігор.
«Суд вважає, що FTC не продемонструвала .., що це конкретне вертикальне злиття в цій конкретній галузі може істотно знизити конкуренцію. Навпаки, дані вказують на ширший доступ споживачів до Call of Duty та іншого контенту Activision», — зазначено в ухвалі.
Регулятори в ЄС схвалили угоду про злиття в травні. Управління з питань конкуренції та ринків Великої Британії заявило минулої середи, що готове вести переговори з Microsoft щодо умов угоди.
Попередньо, компанії планують завершити трансакцію до вівторка, 18 липня. Це злиття має зробити Microsoft третім за величиною видавцем відеоігор у світі після Tencent і Sony.
Фото: IdleSloth84 / твіттер