Росія планує скоротити експорт нафти в серпні – Reuters
Експорт російської нафти із західних портів в наступному місяці впаде приблизно на 100-200 тис. барелів на добу в порівнянні з липневими показниками. Що свідчить про те, що Москва виконує свою обіцянку щодо нового скорочення поставок в тандемі з лідером ОПЕК – Саудівською Аравією. Про це повідомили 14 липня два джерела, посилаючись на російські експортні плани, передає Reuters.
ОПЕК і великі виробники, включаючи Росію, разом відомі як ОПЕК+, скорочують поставки з листопада, щоб утримати ціни від зниження. У липні Москва пообіцяла скоротити експорт на 500 тис. барелів на добу в серпні, в той час як Саудівська Аравія продовжила скорочення видобутку на 1 млн барелів на добу.
Оскільки Росія не розкрила базову лінію для свого скорочення, аналітики і трейдери заявили, що це буде важко відстежувати. Але згідно з торговими джерелами і даними Refinitiv Eikon, серпневе скорочення поглибить скорочення експорту в період з травня по липень, яке вже становить 500 тис. барелів на добу.
Липневе завантаження нафти із західних портів, таких як Приморськ і Усть-Луга на Балтійському морі і Новоросійськ на Чорному морі, в цьому місяці впаде до 1,9 млн барелів на добу в порівнянні з 2,3 млн барелів на добу в червні і 2,4 млн барелів на добу в травні.
Росія експортує нафту і нафтопродукти через Тихий океан і прямий трубопровід до Китаю, а також через європейські порти. Її експортні плани щодо східних експортних маршрутів поки що невідомі.
Три джерела, знайомі з цим питанням, повідомили Reuters, що Росія дала вказівку нафтовим компаніям скоротити плани поставок на наступний місяць. На початку цього тижня представники енергетичного відомства Росії провели зустріч з топ-менеджерами компаній, на якій попросили їх докласти більше зусиль, щоб гарантувати зниження експорту в серпні.
Загальний обсяг російського експорту нафти і нафтопродуктів оцінюється в 7 мільйонів барелів на добу, але ці дані були засекречені на тлі війни Росії в Україні.
Якщо Росія хоче скоротити експорт нафти в серпні порівняно з липнем, компанії можуть перенести деякі заплановані роботи на осінь, щоб збільшити внутрішнє споживання нафти або скоротити видобуток нафти, кажуть трейдери.
Нагадаємо, що доходи російського бюджету від продажу нафти і газу впали у першому півріччі на 47% або до 3,38 трильйона рублів (37,4 мільярда доларів) у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року, оскільки податкові відрахування скоротилися через зниження цін і обсягів продажів.
За даними агентства Argus Media, ціна на нафту російської марки Urals зросла до 60,78 доларів за барель. Це вище цінової стелі, яку встановила група G7 для російської нафти з метою обмежити доходи Кремля.