На Київщині під час будівництва мосту виявлено братську могилу часів Другої світової війни
На Київщині під час будівництва мосту виявлено братську могилу часів Другої світової війни

На Київщині під час будівництва мосту виявлено братську могилу часів Другої світової війни

КИЇВ. 14 липня. УНН. В Ірпінському районі Київської області під час будівництва мосту розкопано братську могилу воїнів радянської армії, які загинули за визволення села Романівка від німецько-фашистських загарбників у 1943 році, а також ще два невідомих поховання. Після отримання всіх дозволів останки планують ексгумувати та перепоховати на Ірпінському кладовищі, пише УНН з посиланням на міськраду.

Деталі

Пам’ятку історії місцевого значення "Братську могилу воїнів радянської армії, які загинули за визволення села Романівка від німецько-фашистських загарбників у 1943 році" перенесено на Ірпінське кладовище, а останки воїнів з братської могили буде перепоховано. Це рішення пов’язано з будівництвом нового Романівського мосту, який підірвали під час повномасштабного вторгнення росії на територію України.

За словами Ірпінського міського голови Олександра Маркушина, важливо зберегти пам’ять про події минулої війни, а також про ту, що триває і нині.

"На місці уже працюють фахівці, тому знайдені останки наших воїнів будуть належним чином ексгумовані та перепоховані на спеціальному місці Ірпінського кладовища. Важливо зберегти пам'ять про страшні події минулого і сьогодення", - повідомив Маркушин.

На території пам'ятки знаходиться не одне поховання, як вважалося до цього часу.

"Перше поховання налічує орієнтовно близько шести осіб, ймовірно, воно було підхоронено уже після встановлення Пам'ятника радянським воїнам. Також є контури іншого поховання, яка кількість осіб у цьому місці - поки не відомо, бо треба рухатися далі. Але для подальшої дослідницької роботи нам необхідно належним чином зафіксувати виявлені останки та отримати Дозвіл на ексгумацію та перепоховання від Державної Міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій", - розповів керівник Спеціалізованого підприємства "Пам’ять і слава" Родіон Гамзаєв.

Наразі фахівцями готується пакет документів для отримання відповідного Дозволу для продовження роботи вже з ексгумації та у подальшому перепоховання їх на Ірпінському кладовищі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Бучі відкрили меморіал жертвам російського вторгнення

Теги за темою
Київська область
Джерело матеріала
loader
loader