У Мінкульті показали образ монумента "Батьківщина-мати" без радянського щита
У Мінкульті показали образ монумента "Батьківщина-мати" без радянського щита

У Мінкульті показали образ монумента "Батьківщина-мати" без радянського щита

Принаймні це нам дають зрозуміти у Міністерстві культури та інформаційної політики. Для цього навіть виклали ролик, який демонструє, що замість радянської символіки не щиті монумента буде величезний тризуб.

Щит позбудеться радянського клейма

"Батьківщина-мати" з гордим, спокійним обличчям дивиться на Схід, в бік ворога. Рівно піднятим мечем, вона не робить замах, лише показує, що має силу, а щит демонструє готовність захищати Україну. Щит, який позбудеться радянського клейма,
– кажуть у відомстві.

У міністерстві підкреслюють, що на момент декомунізації монумента очікували з дати проголошення незалежності України. Неодноразово намагалися зрушити з місця це питання державні та культурні діячі. Вони пропонували позбутися радянської символіки та прикрасити щит "Батьківщини-матері" тризубом.

У Мінкульту показали відео. На ньому можна побачити візуалізацію оновленого монумента. Невдовзі – правда, невідомо коли – на щиті вже не буде символіки кривавого режиму, який забрав життя мільйонів українців.

"Батьківщина-мати" невдовзі може позбутися радянського герба: дивіться відео

Зауважимо, що 13 липня о 13:00 відбудеться брифінг у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Під час нього обговорюватимуть масштабний проєкт МКІП – "Тризуб Батьківщини". Він передбачає заміну герба СРСР на щиті монумента "Батьківщина-мати" на український.

Додамо, що у червні вирішили перейменувати парк Горького у Харкові. Відповідне рішення ухвалила місцева влада.

Як тепер називають парк Горького

Як зазначив міський голова Ігор Терехов, він тепер називатиметься Центральний парк культури і відпочинку.Але це ще не все. Крім того, перейменували 4 вулиці у місті:

  • вулиця Плеханівська тепер називається на честь лідера "Фрайкору" Георгія Тарасенка,
  • вулиця Державінська – на честь командира батальйону "Вовки Да Вінчі" Дмитра Коцюбайла,
  • вулиця Броненосця "Потьомкіна" – на честь легендарного комбата та нацгвардійця Олега Громадського,
  • безіменний сквер на Конторській, навпроти будинку №5, названий на честь бойового медика Владислави Черних.

За словами Терехова, ці герої загинули за всіх українців. Вони також віддали свої життя за свободу Харкова та незалежність країни.

Теги за темою
Київ Історія
Джерело матеріала
loader
loader