КИЇВ. 13 липня. УНН. Чеченські бойовики привнесли в Україну практику застосування саморобних вибухових пристроїв на полі бою. Начинена вибухівкою застаріла техніка запускається на противника і хоча життєздатність цієї тактики сумнівна, детонація спричиняє надзвичайно сильні вибухи, що має психологічний вплив. Про це йдеться в черговому звіті на основі розвідданих Міноборони Великої Британії, передає УНН.
Деталі
У червні 2023 року було кілька повідомлень про використання російськими військами застарілої бронетехніки, начиненої декількома тоннами вибухівки, як саморобних вибухових пристроїв (СВП). Швидше за все, екіпаж вирвався з транспортного засобу після того, як налаштував його на курс, йдеться у звіті.
Зазначається, що більшість російських інцидентів з СВП було зареєстровано в районі Мар’їнки поблизу Донецька, і це почалося через кілька днів після того, як чеченські підрозділи зміцнили територію: існує реальна можливість того, що чеченські війська є піонерами цієї тактики.
Існує історичне підґрунтя того, що чеченські бійці володіють навичками використання саморобних вибухових пристроїв. Це почалось з чеченських війн 1990-х років. Також повідомлялося, що чеченці, які воюють за Україну, виготовляли подібні СВП у січні 2023 року.
Більшість російських СВП майже напевно здетонували, перш ніж вони досягли своєї цілі завдяки поєднанню протитанкових мін
і прямого вогню, що ставить під сумнів життєздатність засобів. Однак ці СВП спричиняють надзвичайно сильні вибухи, які все
ще можуть мати психологічний вплив на сили, що обороняються, зазначають аналітики.
Доповнення
Як раніше повідомляв УНН, для сповільнення українського контрнаступу окупанти зробили ставку на надмірне мінування територій. Аналітики британської розвідки зазначають, що на деяких ділянках щільність мінних полів вказує на те, що вона, ймовірно, використала набагато більше мін, ніж передбачено її військовою доктриною. Хоча росія досягла певного успіху в застосуванні цього підходу на ранніх стадіях українського контрнаступу, її сили продовжують страждати від ключових недоліків, особливо від перевантаженості підрозділів, зазначають аналітики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб: кількість ліквідованих окупантів перевищила 236 тисяч