Турагент Анна Безай: У бюджетних варіантах Туреччина дешевша за Єгипет, але там більше росіян
Турагент Анна Безай: У бюджетних варіантах Туреччина дешевша за Єгипет, але там більше росіян

Турагент Анна Безай: У бюджетних варіантах Туреччина дешевша за Єгипет, але там більше росіян

Рік тому було багато дискусій про доречність повноцінного відпочинку на морському узбережжі під час війни. Основних тверджень було два: «поки одні воюють, інші не можуть відпочивати» і «краще гроші на армію задонатили». Через 16 місяців після повномасштабного вторгнення Росії в Україну пристрасті стихли, і суспільство почало ставитися до тих, хто виїхав на один-два тижні на море, набагато спокійніше.

Куди найчастіше їдуть українці, скільки часу можуть забирати такі поїздки, які вимоги висувають до турів та про що найчастіше запитують? Ці та багато інших питань KP.UA обговорила з директором туристичної компанії Assis Travel Анною Безай.

«Хочуть побути на морі у спокійній обстановці»

- Анно, ви помітили зменшення хейту та зростання інтересу з боку українців до літніх подорожей порівняно з минулим роком?

- Так, це було важко не помітити. Минулого літа люди дійсно ставилися дуже агресивно як до потенційних відпочиваючих, так і до роботи турбізнесу. Багато хто взагалі відмовлявся розуміти, як можна думати про море, коли йде війна.

Сьогодні до людей приходить розуміння, що людина не може перебувати у постійному стресі та очікуванні, що «завтра все закінчиться». Навіть найбільші оптимісти бачать, що ситуація серйозна, і ніхто не знає, наскільки затягнеться війна. Тому «переключити картинку» та вивезти дітей на море для багатьох стало просто життєво необхідним.

- Тобто ваші основні клієнти – це сім'ї з дітьми?

- Так, основні запити у мене від сімей з дітьми, але дорослі теж почали дозволяти собі відпочивати. Наприклад, я нещодавно поверталася з Києва через Кишинів і познайомилася в літаку з двома молодими жінками з Харкова років 30. Це були подруги, яких чоловіки буквально «вигнали» відпочивати. Вони сказали, що особливо не обирали тур і готель – взяли чи не першу-ліпшу пропозицію. Основна мета – побути на морі у спокійній обстановці.

Зараз у мене є кілька бронювань від жінок за 50. Бажання ті самі – люди хочуть не так відпочити, як переключитися і хоч трохи відновитися. Клієнтки розповіли, що торік провели відпустку на Закарпатті, але повноцінно відпочити не вийшло. Ті ж повітряні тривоги, хіба що рідше. А людям хочеться хоч кілька днів всього цього не чути.

До речі, поновилася ще одна тенденція – українці знову почали планувати відпустки за кілька місяців. Зараз я вже маю кілька бронювань на осінь.

- Кого сьогодні більше серед ваших клієнтів – українців, які мешкають в Україні, чи тих, хто виїхав до інших країн?

- Тих, хто мешкає в Україні.

До Туреччини найзручніше з України добиратися через Молдову чи Польщу. Фото: yusuf kazancı із сайту Pixabay

«Поменше росіян»

- Які вимоги найчастіші? Бюджетна ціна?

- Так, клієнтів, звичайно, хвилює ціна, але все ж таки наймасовіша вимога – «менше росіян». І, звичайно, сьогодні дуже важлива зручність поїздки. Хоча зрозуміло, якщо порівнювати зі швидкими довоєнними перельотами, сьогодні ми можемо говорити, скоріше, не про зручності, а про мінімізацію незручностей.

- До яких морських курортів сьогодні простіше і найдешевше дістатися з України?

- Для багатьох клієнтів, особливо якщо вони раніше не подорожували, дуже важливою є поїздка без пересадок. На сьогодні це, мабуть, лише Болгарія. До курортів Болгарії можна доїхати автобусом з Одеси або з Києва, щоправда, доведеться їхати близько доби.

Щодо ціни, то, наприклад, тур на 22-27 липня на курорті «Золоті піски» у готелі «дві зірки» обійдеться у 21 тис. грн на двох. Але тут треба мати на увазі, що поїздка автобусом входить не лише у вартість, а й у дні туру. Тобто, в даному випадку, щонайменше два дні їхати, значить на відпочинок залишається чотири ночі. Я б такий відпочинок своїм клієнтам не пропонувала - тут у поїздці більше втомишся, ніж відпочинеш.

- Тоді переходимо до Туреччини та Єгипту – наскільки зручно діставатися цих країн?

- Найзручніше їхати через Молдову чи Польщу. Туди ходять поїзди та автобуси, головне – правильно розробити маршрут та підібрати рейси. Звичайно, це не те, що літати з Жулян чи Борисполя, до літака доведеться діставатися не менше 12 годин. Але навіть автобусом добиратися цілком комфортно, а потягом – ще краще.

Щодо перельотів, то, за моїми спостереженнями, найкраще сьогодні спрацював український туроператор Join UP! Їхня авіакомпанія SkyUp Airlines сьогодні виконує перельоти з Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Німеччини, Угорщини, Молдови, Польщі, Румунії. І ціни у них адекватні.

- На які суми варто розраховувати?

– Сьогодні це стало дуже дорогим задоволенням. Як раніше, коли тур до Єгипту можна було купити за 300-400 доларів, вже, мабуть, не буде. Подорожчало все – авіаквитки, готелі, вхідні квитки до музеїв. Якщо раніше каюту в круїзі Нілом можна було зняти за 45-55 доларів за ніч, то зараз це вже 100 доларів. Після пандемії у Єгипті розпочався справжній бум, туристи їдуть із усього світу. Звернула увагу, як часто я чую довкола іспанську мову. Спеціально дізнавалася, виявилося, що це туристи з Бразилії та Аргентини.

Щодо цін, то я, для розуміння, обрала кілька недорогих пропозицій на період до середини серпня. Наприклад, «трійка» на двох на тиждень коштуватиме 31 тис. грн. У вартість входить переліт з Кишинева до Хургади, трансфер, 7 ночей у готелі з харчуванням «все включено».

У Туреччині цього ж періоду хороша недорога «трійка» в Кемері коштуватиме 27,5 тис. грн на двох. Це переліт, трансфер, стандартний номер, 7 ночей із харчуванням «все включено».

У бюджетних варіантах Туреччина виходить дешевше за Єгипет, але там більше росіян. У той же час хороші готелі в Туреччині дорожчі за єгипетські. Наприклад, середня турецька "п'ятірка" вже коштуватиме на тиждень 56 тис. грн на двох.

– Ми звикли, що в Європі можна спокійно заселитися і у «дві зірки» – нічого жахливого ви там не побачите. Але багато разів чула, що в Єгипті нижче за «четвірку» ризикувати не варто.

- Думки турагентів щодо прийнятних готелів різняться. Наприклад, я неодноразово чула про те, що готелі в цілому кращі в Шармі, ніж у Хургаді, але категорично з цим не згодна. Я дуже добре знаю готельну базу Єгипту і в тій же Хургаді не боюся пропонувати «трійки», оскільки рівень сервісу там вищий.

У Шарм-ель-Шейху я теж жила у чудовій "трійці", упереджень у мене з цього приводу немає. Але все ж таки там є багато таких готелів, які я не пропонуватиму. Дуже незручне розташування, вбиті номери, погане прибирання, погана їжа. Буває, що клієнт наполягає на певному готелі, але я таку відповідальність на себе не беру, особливо якщо він їде з дитиною. Такий відпочинок може погано закінчитись.

Загалом правило просте та очевидне: найдешевші готелі – це готелі не найкращої якості.

Багато туристів дуже обурювалися, що через одну акулу у Хургаді закрили пляжі. Фото: ivabalk із сайту Pixabay

«У Нілі немає крокодилів»

- Анно, ви помітили якісь зміни у відпочиваючих? Що притаманно туристам «воєнного часу»?

- Можливо, люди настільки втомилися все тримати під контролем, що вони бронюють тур і просто відключаються. Щойно була розумна, впевнена в собі людина, але оплатила тур і стала як дитина. Нічого не знає – куди їхати, як летіти, що брати в ручну поклажу, хоч усе записано, є пам'ятки. Я вже звикла диктувати голосові повідомлення з детальними інструкціями. Туристам подобається, особливо це цінно в аеропорту прильоту. Як мені недавно сказав один клієнт: "Як добре ви нам усе надиктували! Ми десять разів послухали і зрозуміли!"

- А які питання найчастіше ставлять туристи?

- Найчастіше питання - чи можна буде кудись вийти з готелю в Єгипті. Це питання справді могло б здатися смішним, якби я не знала, що багато туристів, до смерті налякані готельними гідами, справді нікуди з єгипетського готелю не виходять. Та й як вийдеш, коли тобі розповіли, що поза готелем тебе вкрадуть, продадуть і розберуть на органи?

- І навіщо вони це кажуть?

– Основних причин дві. По-перше, гід не хоче, щоб туристи купували екскурсії в іншому місці. По-друге, готельний гід не хоче розбиратися з можливими проблемами та питаннями, які можуть виникнути у туриста за межами готелю. Йому зручно, щоб усі туристи сиділи на території та взагалі до нього не зверталися.

Насправді Єгипет – це надзвичайно безпечна країна. Єдина неприємність полягає в тому, що дурять тут масово. Крадіжки немає, а от сказати набагато більшу ціну на будь-що – це «свята справа». Хоча, як зауважив мій син, єгиптяни, обманюючи клієнта, намагаються зробити йому приємне. Наприклад, у магазині сказали, що якийсь товар коштує не 100 фунтів, а 200, але при цьому посадили, напоїли кавою, розповіли якусь цікаву історію – словом, свої 100 фунтів відпрацювали. А в нас обдурять, та ще й максимально настрій зіпсують.

- Про що ще питають туристи?

- Друге за популярністю питання - чи є в Нілі крокодили. Можливо, я багатьох здивую, але крокодилів у Нілі немає – навіть нільських. Раніше були, але після будівництва Асуанської греблі вони залишилися в озері Насер. Також місцеві жителі вирощують крокодилів у себе вдома, щоби показувати туристам.

- Нехай крокодилів і немає, але акули є. Як на туристів вплинув нещодавній випадок на єгипетському курорті, коли акула з'їла людину?

- Взагалі я це місце знаю дуже добре – це один із двох пляжів, які я відвідую найчастіше. Він у центрі міста, там дуже багато рятувальників. Ніхто так і не зрозумів, звідки там взялася акула - там і риби ніякої немає.

Задля справедливості скажу, що єгиптяни зазвичай великі пофігісти, але після цього випадку серйозно заворушилися. Вони закрили пляжі, поставили сітки, прошерстили всі околиці ехолотами щодо наявності інших акул. Крім того, було ухвалено рішення запустити програму чіпування акул, щоб їх можна було відстежувати.

А ось на туристів цей трагічний випадок ніяк не вплинув – від туру ніхто не відмовився. Більше того: коли на кілька днів закрили пляжі, відпочиваючі влаштовували дикі скандали. Мовляв, ми тут лише на тиждень приїхали – не вистачало ще через якусь акулу половину відпустки втрачати!

Теги за темою
Туризм Єгипет
Джерело матеріала
loader