Чим далі, тим більшою кількістю гаджетів ми обростаємо, і тим більше зарядних пристроїв з’являється у нас вдома. І це може здаватись зручним – просто увімкнути зарядку в розетку і підключати до неї гаджет за потреби.
Але наскільки це безпечно? І чи справді таке використання зарядок може збільшити рахунки за електроенергію? OBOZREVATEL розбирався у цих та інших питаннях правильного використання зарядних пристроїв.
Постійне перебування під напругою скорочує термін служби зарядки
Це міф
Насправді термін служби зарядного пристрою розраховують саме виходячи із ситуації, коли він постійно підключений до джерела живлення. Зазвичай це близько 50 тисяч годин, що становить трошки більше, ніж 2000 днів або майже 6 років. Якщо ж періодично вимикати зарядку, то цей строк має дещо збільшитись. Звісно, за цей час він її контакти можуть вийти з ладу через постійне підключення-відключення, до того ж ви, з великою долею ймовірності, зміните свій гаджет і, можливо, тип зарядки, але в теорії все відбувається саме так.
Підключена до розетки зарядка "тягне" зайву електроенергію
Це міф
Насправді, перебуваючи під напругою, зарядний пристрій справді дещо збільшує споживання електрики. Але це споживання геть несуттєве. Все через те, що основна маса сучасних зарядок є імпульсними, а цей тип конструкції, будучи підключеним до мережі, тягне енергію. Але приблизні підрахунки показують, що за рік набігає приблизно третина кіловата. Тобто суттєвого впливу на рахунки від постійно підключених зарядок у вас точно не буде.
Через підключену розетку може виникнути пожежа
Це міф
Раптово спалахнути може тільки несправна або неякісна зарядка. Якісний пристрій почне палати тільки від справді різкого стрибка напруги. Підвести може також погана або стара електрична проводка в домі чи несправні автомати або їхня повна відсутність. Якщо ви знаєте, що ваша проводка барахлить, тоді справді краще відключати від неї прилади. Усі можливі, а не тільки зарядки.
Підключена зарядка може бути небезпечною для маленької дитини або домашньої тварини
Це правда
Дитина, яка тягне все в рота, може перекусити дріт, не гірше від кота чи собаки, які полюбляють гризти все, що погано лежить. До того ж маля ризикує вдавитись дрібними деталями від зарядки, наприклад проковтнувши кінчик кабелю. А ще у роз’єм пристрою можна вставити якийсь металевий предмет, що за нагоди з радістю зробить юний дослідник, і отримати відчутний удар струмом. Тому від малюків та хатніх улюбленців зарядки дійсно краще ховати.
Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.