Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про прискорення судової реформи і подолання корупції в судах. Відповідний документ він підписав 30 червня, рішення РНБО було ухвалене 23 червня, йдеться в повідомленні на сайті голови держави.
У рішенні РНБО вказується, що необхідність проведення судової реформи продиктована зокрема прагненням України до євроінтеграції.
Судова реформа є однією із семи базових вимог Єврокомісії "для подальшого просування за напрямами європейської та євроатлантичної інтеграції України".
Таким чином у РНБО вирішили звернутись до Верховної Ради, щоб внести зміни до Кримінального кодексу, аби:
— посилити відповідальність за корупцію в судах (за хабарі суддів відправляти до вʼязниці на термін від 10 до 5 років);
— посилити роль інституту суду присяжних та розширити випадки його застосування;
— перевірити всіх суддів Верховного Суду на предмет дисциплінарних проступків і перевірити законність походження їхнього майна (якщо в якомусь суді суддя отримав підозру в хабарі, то Вища рада правосуддя має перевірити всіх суддів цього суду);
— періодично перевіряти суддів на поліграфі (це має бути умовою при доборі кандидатів на посаду судді).
- 5 травня 2023 року у САП та НАБУ заявили про розкриття факту масштабної корупції у Верховному Суді. За словами співрозмовника LIGA.net у правоохоронних органах, сума хабаря становила $2,7 млн, а один з фігурантів справи – голова Верховного Суду Князєв.
- 26 травня Верховний Суд обрав нового голову. Ним став очільник Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко.
Княжа зграя. НАБУ підозрює голову Верховного Суду у рішенні на користь Жеваго: що відомо