![У ВМС розповіли, яке значення для флоту РФ мав крейсер Москва та де зараз “ховаються” інші кораблі](https://thumbor.my.ua/_NAUm9s0WzNIpr7hq0bd-3wUX5Y=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fa3965e354e03ffb94c4c08b5c3933f1f.jpg)
У ВМС розповіли, яке значення для флоту РФ мав крейсер Москва та де зараз “ховаються” інші кораблі
Затоплення крейсеру Москва стало не тільки великим іміджевим ударом для Росії, а й серйозною втратою для Чорноморського флоту.
Про це на брифінгу заявив речник Військово-Морських Сил України ЗСУ Дмитро Плетенчук.
– Цей корабель (крейсер Москва – Ред.) забезпечував усе угруповання Чорноморського флоту РФ, як розвідувальними даними – щодо підводної та надводної обстановки, так і здійснював протиповітряне прикриття. У крейсера було три серйозних ешелони протиповітряної оборони, а відповідно інші російські кораблі не мають таких можливостей в Чорному морі, – сказав він.
Ззавдяки тому, що Туреччина зараз не пропускає через протоку Босфор будь-які військові кораблі, противник не може поповнити корабельне угруповання в Чорному морі.
Відповідно, російські кораблі вимушені триматися досить далеко від відповідних підрозділів українських захисників.
Плетенчук додав, що після потоплення Москви ворожі кораблі ховалися у південній частині Севастопольської бухти, але зараз, після деяких “прикрих випадків”, вони навіть там “не почуваються затишно”.
– Здебільшого зараз їхній корабельний склад перебуває у східній та північно-східній частинах Чорного моря. Навіть з’явилася інформація, що, можливо, якусь частину вони переформатують в Азовське, регіональне якесь угруповання. Хоча, насправді, це теж не має великого сенсу. Тому що ми пам’ятаємо, чим закінчилось для великих десантних кораблів РФ пришвартування у порту Бердянська – і там їх так само дістали, – розповів речник.
![loader](/files/images/preloader.gif)