Зеленський: перекидання "Вагнера" до Білорусі не може серйозно загрожувати Україні
Український лідер Володимир Зеленський вважає, що перекидання групи "Вагнер" до Білорусі не несе серйозної загрози країні. Про це президент заявив на прес-конференції після переговорів із президентами Польщі та Литви Анджеєм Дудою та Гітанасом Науседою.
- Я не можу сказати, наскільки вони (вагнерівці) комусь загрожуватимуть на території Білорусі, тому що вважаю, що цей контингент буде не дуже великий, - зазначив він. - Крім того, багатьох найманців "Вагнера" знищили Збройні сили України, тож на Москву пішло порівняно небагато з них.
Крім того, каже він, українська армія вважає, що ситуація на півночі країни "незмінна та контрольована" і повторення вторгнення неможливе. При цьому Зеленський також зазначив, що Північноатлантичний альянс має надати гарантії Литві та Польщі, які передбачають повне знищення "вагнерівців" у разі їхнього вторгнення на територію цих країн.
- Якщо Альянс потужний, то НАТО має одноголосно сказати суспільству Польщі та Литви, що якщо хоч одна нога однієї людини з "Вагнера" буде на незалежній території Литви чи Польщі, знищені будуть "вагнерівці", все, - сказав він.
За його словами, таке знищення найманців ПВК "Вагнера" має відбуватися повсюдно, на якій території вони б не знаходилися. Глава держави додав, що саміт НАТО, який пройде 11-12 липня у Вільнюсі, є чудовою платформою для того, щоб озвучити такі плани. Його думку також підтримав голова Польщі Анжей Дуда. За його словами, найманці ПВК "Вагнера" у Білорусі можуть становити потенційну небезпеку для регіону. Так, Дуда зазначив, що вони можуть становити загрозу для України з півночі, підтримувати міграційний тиск на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою та Латвією або мати якісь інші завдання проти НАТО. При цьому реальні завдання найманців поки що не відомі.
- Але з огляду на те, що одночасно з цим Володимир Путін реалізує політику перенесення ядерної зброї на територію Білорусі, це значущі факти. "Ми не сумніваємося, що вони змінюють архітектуру безпеки в нашому регіоні, особливо з погляду НАТО", - сказав Дуда.
Польський президент наголосив, що це питання має бути детально розглянуто НАТО. Дуда зазначив, що очікує на "конкретні рішення" з цього приводу від Альянсу.
За словами самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка, Пригожин вже перебуває в Білорусі, разом із ним туди вирушила частина вагнерівців. Раніше у Литві та Латвії заявили про те, що оборона країн Балтії потребує зміцнення і що передислокацію "вагнерівців" до Білорусі НАТО необхідно оцінювати з погляду безпеки. Польща також приводила свою армію у підвищену боєздатність під час спроби перевороту Пригожина.

