Фахівці NASA, які займаються дослідженням Марса, зіткнулися з проблемою визначення відстані при вивченні знімків Червоної планети, відправлених з одного з марсоходів, оскільки це складно зробити лише за допомогою 2D-зображень. Для цього NASA побудувало віртуальний світ, що дозволяє дослідникам вивчати ландшафт за допомогою VR-гарнітури. Наразі дослідники розробляють VR-технологію для роботи з даними, що відправляються з марсоходів.
Розробку нової технології займає команда Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA. Раніше дослідники намагалися використовувати стереозображення, але такий підхід не забезпечував достатньо реалістичного занурення у середу. У NASA звернули увагу, що геологи вже використовували VR для створення імерсивного оточення, яке, зокрема, дозволяло ефективно визначати відстань і розмір об’єктів на Марсі. Це підштовхнуло команду JPL до використання VR для роботи зі складнішими «багатомірними» даними, отриманими з ровера Curiosity.
JPL зазначає, що в 3D «сприйняття поводиться інакше <…> аналітик може поглянути на будь-яку наукову чи інженерну проблему і побачити закономірності та кореляції більш чітко, ніж у плоскій версії» . JPL заручилася підтримкою дослідників із Каліфорнійського технологічного інституту, які вивчали можливість створення імерсивних середовищ для візуалізації наукових даних та спільної роботи. Разом вони створили програмне забезпечення, що використовує 3D-візуалізацію для вивчення взаємозв’язків між даними. Для підвищення ефективності ПЗ впровадили інші технології, такі як ІІ, які спрощують знаходження закономірностей і взаємозв’язків.
Розроблене програмне забезпечення можна використовувати на настільних ПК, воно сумісне з кількома популярними VR-гарнітурами. Згідно з NASA, нову технологію можна використовувати скрізь, де є робота з великими масивами даних, але найбільше вона підійде для банківського сектора, ретейлу та медичних досліджень. З її допомогою можна візуалізувати дані, такі як електронна таблиця, у великий вибір даних без необхідності їх переміщення з місць зберігання. Джерело